A

WARSZTATY Z ARTYSTĄ "WĘSZENIE"

Zapraszamy na warsztaty artystyczne

WĘSZENIE

które odbędą się 6 września (czwartek) w Galerii BWA w Olsztynie. Warsztaty poprowadzi artystka, autorka wystawy "Terytorium oswojone " - Natalia Bażowska.

Twórczość Natalii Bażowskiej wyrosła z bliskiego związku z naturą, z dzieciństwa spędzonego wśród przyrody, w dzikim i pięknym pejzażu. Wiele z prac prezentowanych na olsztyńskiej wystawie powstało z inspiracji naturalnym otoczeniem, bliskością zwierząt, przestrzeni i tęsknotą za „utraconym rajem” człowieka.

Warsztaty mają być symbolicznym spotkaniem z lasem przy użyciu wszystkich zmysłów. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy będą poznawać tajemnice wystawy, wsłuchiwać się w wycie wilków lub nawet wyć razem z nimi. Otoczą się zapachem lasu, ukoją swoje myśli. Jest to również niepowtarzalna okazja do spotkania z artystką, zadawania jej pytań i wspólnego interpretowania jej prac.

Czym są rzeźby runowe i z czego powstają? Na to pytanie poznamy odpowiedź podczas "węszenia", na koniec każdy kto będzie miał ochotę będzie mógł zrobić swoją rzeźbę runową.

Na zajęcia obowiązują zapisy.

Warsztaty odbywają się w dwóch turach: o godz. 11.00 oraz 13.30.

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 lat, przy czym dzieci w wieku od 4 do 7 lat z opiekunem.

Limit miejsc wynosi 10 osób na każdą z grup.

Cena za bilet: 7 zł za osobę
Zapisy pod nr. tel: 89 522 27 09 lub e-mail: e.gora@bwa.olsztyn.pl