A

SZTUKA PLAKATU - SPOTKANIE Z LECHEM MAJEWSKIM

SZTUKA PLAKATU - spotkanie z Lechem Majewskim

10 stycznia (czwartek), godz. 17:00

W ramach wystawy „LECH MAJEWSKI. Plakaty, projekty, szkice, książki" na spotkanie z artystą, które będzie znakomitą okazją do poznania tajników sztuki plakatu.

Szczególnie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą wziąć udział w konkursie otwartym (organizowanym przez Galerię BWA w Olsztynie oraz Urząd Miasta Olsztyna) na plakat promujący Olsztyn z okazji 660. rocznicy nadania praw miejskich. Konkurs trwa do 4 marca 2013 roku (ostateczny termin nadsyłania prac). Mogą w nim brać udział profesjonaliści (studenci i absolwenci uczelni artystycznych) oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przewidujemy atrakcyjne nagrody pieniężne oraz rzeczowe. (Regulamin i więcej informacji na temat Konkursu).

Lech Majewski – grafik, plakacista, projektant wydawniczy, urodzony w Olsztynie. Debiutował na początku lat 70. XX wieku. Dwadzieścia lat później jego plakat anonsujący szesnastą edycję zamojskiego Festiwalu Wokalistów Jazzowych znalazł się na liście stu najważniejszych plakatów z Europy i Stanów Zjednoczonych powstałych w latach 1945-1990. Specjalizuje się w dziedzinie grafiki wydawniczej i reklamowej, plakatu, grafiki i rysunku. W 1972 roku ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Pozostał na warszawskiej akademii, jest profesorem, prowadzi Pracownię Projektowania Grafiki Wydawniczej na Wydziale Grafiki. Prezydent Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

  •