A

MALARSTWO

 Dariusz Miliński

Malarstwo - Dariusz Miliński

Wernisaż: 6 czerwca (czwartek), godz. 17:00

6 czerwca – 14 lipca, sala kameralna

 

Dariusz Miliński. Urodzony 10 lipca 1957 r. w Cieplicach k. Jeleniej Góry. Malarz, poeta, aktor, inspirator wielu akcji artystycznych, animator kultury. Z zawodu jest artystą plastykiem, w 1980 r. zdobył uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jest autorem ponad 50 wystaw indywidualnych, uczestniczył w około 60 zbiorowych pokazach sztuki w Polsce, a także za granicą, m.in. we Francji, Niemczech w USA. Brał udział w kilkunastu happeningach artystycznych i plenerach. Jest założycielem Grupy Plastyczno - Teatralnej "Pławna 9".

Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Pławnej k. Jeleniej Góry, stworzył tam niezwykłe miejsce sztuki i różnorodnych działań artystycznych.

 

Artysta o sobie

"Jestem żołędziowo-kasztanowym ludkiem, mieszkającym sobie w dziupli, wybudowanej własną energią, własną fantazją, sposobem. Dziupla jest moim światem, moją przyjemnością. Moja rodzina, wszystko - jest w tej dziupli. Jestem sobie ludkiem takim, który coś tam sobie uprawia, drapie w ziemi - często na płótnie, ale bez jakiegoś takiego apetytu na powagę świata."

Dariusz Miliński