X OLSZTYŃSKIE BIENNALE SZTUKI - "O MEDAL PREZYDENTA"

X Olsztyńskie Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta

7 grudnia 2017 – 21 stycznia 2018, sala główna

Patronat honorowy: 

Fundatorzy nagród:  , , ,


GRAND PRIX - MEDAL PREZYDENTA

Michał Kupisz

Siedział cesarz na tronie, 2017, video, 3:24’

Uzasadnienie jury: Oryginalna i dojrzała forma, profesjonalny warsztat, oryginalna transpozycja tradycyjnej opowieści na język współczesny.


I NAGRODA

Weronika Tadaj-Królikiewicz

Uzasadnienie jury: Ciekawa koncepcja artystyczna, perfekcyjny warsztat, przeniesienie doświadczeń indywidualnych w szerszy kontekst historyczny i przełożenie ich na język sztuki oraz nadanie mu poetyckiego wymiaru.


II NAGRODA

Anna Drońska

Uzasadnienie jury: Oryginalna, eksperymentalna technika, monumentalna kompozycja, odważna forma i treść.


III NAGRODA

Marta Wasilewska-Frągnowska

   

Uzasadnienie jury: Bardzo dobra forma malarska, spójna kolorystyka i kompozycja, ciekawy wizualny język artystyczny, wysoka kultura plastyczna.


WYRÓZNIENIA:

Rafał Kaźmierczak

   

Uzasadnienie jury: Klasyczna, minimalistyczna, lapidarna forma, za którą stoi wysublimowana ekspresja.

 

Oksana Budna

   

Uzasadnienie jury: Interesujące wykorzystanie tradycyjnej techniki graficznej w nowej formie.

 

Małgorzata Chomicz

  

Uzasadnienie jury: Połączenie tradycyjnej techniki graficznej w nowym wymiarze i przestrzeni, ciekawe łączenie różnych dziedzin sztuki do tworzenia ekspresyjnej, indywidualnej wypowiedzi.


WYRÓZNIENIA HONOROWE

Katarzyna Wolicka-Kozak
 

   

Uzasadnienie jury: Duża wrażliwość, wysmakowana kolorystyka, subtelność, niejednoznaczność, ciekawa, oszczędna ekspresja emocji.
 

Karolina Kardas

   

Uzasadnienie jury: Interesująca próba sformułowania nowego języka plastycznego.


W KONKURSIE WZIĘLI UDZIAŁ:

SEBASTIAN BAUMAN, JOANNA BENTKOWSKA-HLEBOWICZ, IWONA BOLIŃSKA-WALENDZIK, OKSANA BUDNA, KRYSTIAN BUKOWSKI, MAŁGORZATA CHOMICZ, MARTA CHYŁA-JANICKA, ADAM CIEŚLAK, AGA CISZEWSKA SIGUNI, ANNA DROŃSKA, ZYGMUNT DROŃSKI, MONIKA FILIPEK, MARIUSZ GUTOWSKI, KAMIL IWAŃCZYK, IZABELLA JANISZEWSKA-OBAREK, ADRIANA JANKIEWICZ, WIOLETTA JASKÓLSKA, IZA JAŚNIEWSKA, JOANNA KACZMARCZYK, MAŁGORZATA KADELSKA, KAROLINA KARDAS, RAFAŁ KAŹMIERCZAK, MICHAŁ KUPISZ, MONIKA KURMIN-WINTERHAGEN, ADAM KURŁOWICZ, BARBARA LIS-ROMAŃCZUKOWA, MAGDALENA ŁĄCZKOWSKA, ANNA ŁUKACZ-GROCHOWSKA, JOLANTA NIEDZIELA-CHUDZIK, MATEUSZ OBAREK, MACIEJ POKOŃSKI, PIOTR OBAREK, ŁUKASZ PEPOL, PAWEŁ PIŁAT, ANGELIKA SANIEWSKA-OBAREK, PIOTR SCHILLING, IZABELA SIEMBIDA, ALEKSANDRA STOLLA-KAWALER, MAREK SZCZĘSNY, BARTOSZ ŚWIĄTECKI, WERONIKA TADAJ-KRÓLIKIEWICZ, NATALIA TEJS, ZBIGNIEW URBALEWICZ, MARTA WASILEWSKA-FRĄGNOWSKA, KATARZYNA WOLICKA-KOZAK, ADAM WYŻLIC, EDA YUKOV