A

MALARSTWO

 Mira Smerek-Bielecka

Malarstwo - Mira Smerek Bielecka

Wernisaż: 5 grudnia (czwartek), godz. 17:00

5 grudnia 2002 –  1 stycznia 2003, sala kameralna

 

Mira Smerek-Bielecka. Urodziła się w Giżycku na Mazurach, od 1978 r. mieszka i tworzy w Olsztynie. Studiowała malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom uzyskała w 1979 r., w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Wielokrotnie reprezentowała środowisko olsztyńskie na wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych, ostatnio w Salonie Jesiennym w Paryżu.

Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1984 r. odbyła wraz z mężem podróże artystyczne do USA na zaproszenie galerii w Los Angeles oraz do Bretanii we Francji na zaproszenie władz okręgu Cotes d'Armor.

Autorka dwudziestu wystaw indywidualnych i czterdziestu siedmiu zbiorowych w kraju i za granicą. Brała udział w kilkudziesięciu plenerach ogólnopolskich i zagranicznych, sama również organizuje plenery malarskie. Od dwudziestu lat prowadzi działalność pedagogiczną, współorganizuje międzynarodowe obozy artystyczne, w których prowadzi warsztaty malarskie z dziećmi i młodzieżą. Od lat wspiera wszelkiego rodzaju aukcje przekazując nieodpłatnie obrazy na rzecz szpitali, domów dziecka i ubogich rodzin.

 

Nagrody i wyróżnienia

1998 - nagroda równorzędna na I Biennale Plastyki Olsztyńskiej

1999 - Medal Salonu Colombes '99, Francja

2001 - Grand Prix na II Biennale Plastyki "O Medal Prezydenta", Olsztyna.

 

Prace w zbiorach muzeów polskich, kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą