A

MALARZ DUSZY WIEDNIA

 Krzysztof Glass

Malarz duszy Wiednia - Krzysztof Glass

Wernisaż: 31 lipca (czwartek), godz. 17:00

31 lipca - 7 września, sala główna

 

Krzysztof Glass urodził się w Krakowie w 1944 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1970) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu (1976). Doktor nauk politycznych na Uniwersytecie Wiedeńskim (1994). Autor wielu opracowań naukowych. Poeta.

Swoje prace wystawiał na licznych wystawach indywidualnych w Europie, USA, Australii, Japonii. Za szeroko zakrojoną działalność wystawienniczą i twórczą wielokrotnie nagradzany przez prestiżowe instytucje kulturalne i naukowe. Od 1973 roku mieszkał w Wiedniu, gdzie zmarł przedwcześnie w 2000 roku.

O Twórczości

"Prace Krzysztofa Glassa to cykle tematów, typów i portretów przedstawiających codzienny rytm życia ludzi, łącznie z typami mieszczucha. Widzimy posiadaczy jednej lub więcej książeczek partyjnych, a także przyzwoitych, skromnych ludzi, których uchwycił trafnie swym piórkiem, uwieczniając bezkrytycyzm i banalne przepaści między ludźmi patrzy głęboko tak, że u podłoża realistycznych obrazów prawdziwości rzeczy i zjawisk ukazuje się nagle makabryczno-fantastyczna rzeczywistość. W rysunkach i obrazach pozorny efekt obcości obrazuje ostatecznie i precyzyjnie rzeczywistość, która staje sie jeszcze bardziej prawdziwą"

Walter Titz, Wiedeń