A

PTAKI, KOBIETY I MUZYKA

 Witold Podgórski

Ptaki, kobiety i muzyka - Witold Podgórski

Wernisaż: 31 lipca (czwartek), godz. 17:00

31 lipca - 31 sierpnia, sala kameralna

 

O Artyście i jego twórczości:

     
Witold Podgórski urodził się w 1958 roku w Kętrzynie. W 1970 roku wraz z rodziną wyjechał do Gdańska. W 2000 roku powrócił na Warmię i zamieszkał na terenie gminy Stawiguda. Edukację artystyczną zdobywał jako wolny słuchacz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych  w Gdańsku pod kierunkiem prof. Kazimierza Ostrowskiego. Wystawia od 1984 roku.

Współpracuje z warszawskim domem aukcyjnym "REMPEX" oraz wieloma innymi galeriami w kraju i za granicą. Prezentuje swoje prace we Francji, USA, Grecji i Niemczech.

Ważniejsze wystawy indywidualne:

1991 - Galeria Rathaus, Wutten, Niemcy
1996 - Berlin, Niemcy
1998 - Galeria Fortunor, Limoges, Francja
1999 - Galeria La Maison du Limousin, Paryż, Francja
2001 - Stilwerk, Berlin, Niemcy

O swojej twórczości:

"Gdy w pracowni budzi się dzień i ptaki zaczynają rozmawiać, pędzel rozdaje kolory po płótnie, rodzi się krajobraz prawdziwy, szczery i mocny, obraz, który już za chwilę opowiadać będzie swoją historię. Będzie oczekiwał od ludzi, którzy go potrzebują na dobre i na złe chwile. To jest sens mojego malarstwa."

Witold Podgórski

"Tytuł wystawy "Ptaki, kobiety i muzyka" nie wymaga dodatkowego komentarza. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na swobodę tworzenia, porównywalną z wolnością puszystego piórka na wietrze. Odnalazłszy w sobie tę chwilę mogę bardzo wiele dokonać. W każdym płótnie jestem obecny całym sobą, a energia w nich drzemiąca jest jak słońce potrzebna do życia wewnętrznego, które wzbogaca moją osobowość.

Choć nie można pojechać do "jutra" i wrócić do "wczoraj" to chciałbym z przeżywanego czasu zachować choć małą chwilę."

Witold Podgórski