A

NIEKOŃCZĄCA SIĘ OPOWIEŚĆ DLA S.

 Jerzy Jędrysiak

Jerzy Jędrysiak - Niekończąca się opowieść dla S. - linoryty z lat 1985 - 2004

Wernisaż: 12 lutego (czwartek), godz. 17:00

12 lutego - 29 lutego, sala kameralna

 

 O Artyście i jego twórczości

Jerzy Jędrysiak - Grafika w technice linorytu

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z grafiki otrzymał w pracowni drzeworytu prof. Franciszka Bunscha w 1980 roku. Jest autorem około czterystu wystaw zbiorowych w kraju a także zagranicą m.in.: Irlandia, Jugosławia, Słowacja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia, Austria. W 1982 otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Jest laureatem 22 nagród w Polsce oraz licznych nagród międzynarodowych w dziedzinie grafiki.

Ostatnie to: Wyróżnienie IV Ouadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, Olsztyn 1995, Międzynarodowa Wystawa Grafiki, Portland, USA 1996, Nagroda Specjalna Prezydenta Sopotu-Berlin, Niemcy 1997. W latach 1995, 1997, 1998 otrzymał Grand Prix "Grafika Miesiąca", ZPAP Kraków. Prace Jerzego Jędrysiaka znajdują się w zagranicznych i polskich zbiorach muzealnych.

Artysta obecnie uprawia grafikę oraz rysunek. Na wystawie pokazane zostaną grafiki wykonane w technice linorytu. Wielowątkowe i metaforyczne wizje świata, ujawniające zakopiańskie źródła i fascynacje twórcze Artysty.