A

FRUWAM

Elwira Iwaszczyszyn - Frumam / malarstwo i rysunek

Wernisaż: 9 listopada (wtorek), godz. 17:00

9 listopada - 5 grudnia, sala kameralna

 


Elwira Iwaszczyszyn z urodzenia i zamiłowania olsztynianka. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom z zakresu projektowania architektury wnętrz uzyskała w 1981 roku w pracowni Zbigniewa Parandowskiego. Malarstwo studiowała pod kierunkiem Kiejstuta Bereźnickiego.

Projektantka wnętrz i ogrodów, zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem. Ma w swoim dorobku twórczym szereg realizacji z zakresu projektowania wnętrz, m. in. projekty i realizacje wnętrz kościołów w Olsztynie i Ostródzie, kawiarni i restauracji Olsztyna, Nidzicy, wnętrza biur i sklepów, wnętrza hallu wejściowego Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, malarstwo ścienne i projekty witraży w Olsztynie, a także realizacje ogrodów m. in. w Elblągu, Mrągowie, Ostródzie, Giżycku, Warszawie, Olsztynie.

Zajmowała się opracowaniem graficznym płyt i plakatów olsztyńskich kabaretów. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych. Brała udział w wystawach zbiorowych i poplenerowych w kraju i za granicą. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1984 roku. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych.