A

WYKŁAD: JAK ARTYŚCI URZĄDZILI NAM ŚWIAT? CZ. II

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu popołudniowych wykładów o sztuce współczesnej, które odbędzie się 18 października (czwartek) o godz. 17:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

Czwartkowy wykład stanowić będzie kontynuację ostatnich rozważań na temat dizajnu, które poprowadziła dr Ewa Gładkowska.

Tym razem, w drugiej części wykładu "Jak artyści urządzili nam świat" przedstawione zostaną początki nowoczesnego rozumienia przestrzeni mieszkalnej ujawniające się w takich środkach modernizmu jak Bauhaus, działania grupy De Stijl, koncepcje architektoniczne Ludwika Miesa van der Rohe. Treść wykładu potwierdza, że owi pionierzy współczesności stworzyli idee, które po przeszło stu latach wciąż święcą triumfy. 

dr Ewa Gładkowska - historyk sztuki, adiunkt w Pracowni Przedmiotów Teoretyczno - Metodycznych Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Doktorat napisała pod kierunkiem prof. Tadeusza Chrzanowskiego. Członkini Grupy Roboczej Polskich i Niemieckich Historyków Sztuki i Konserwatorów. Główne obszary badań: historia sztuki nowoczesnej, historia estetyki, socjologia sztuki oraz dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur. Autorka licznych publikacji w języku polskim, niemieckim i angielskim poświęconym sztuce najnowszej, socjologii sztuki oraz dziedzictwu Warmii i Mazur.