A

MALI ODKRYWCY SZTUKI - PRZED WAMI PANI RZEŹBA

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu "Mali odkrywcy sztuki", które odbędzie się 4 kwietnia (sobota) o godz. 11:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.
 

Dzieci uwielbiają odkrywać świat, także ten kreowany przez artystów, dlatego warto im go przybliżyć.

Zapewne zastanawiacie się jak rozmawiać z dziećmi o sztuce? Jak pomóc im zrozumieć jej istotę, wytłumaczyć, co odróżnia dzieło od zwykłej rzeczy. I czy da się w prosty sposób wyposażyć najmłodszych w narzędzia niezbędne do oczytania sztuki współczesnej, często odbieranej nawet przez nas dorosłych jako coś niedostępnego.

Mamy nadzieję, że razem z nami Wasze pociechy staną się najlepszymi detektywami i tropicielami sztuki. Wspólnie postaramy się wejść do tego świata pełnego tajemnic, znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących pytań oraz oswoić najmłodszych z takim miejscem jak galeria.

Każde zajęcie to podróż w głąb nowych zagadnień, z którymi postaramy się zmierzyć, aby poznać inspirująca moc sztuki!


Przed Wami Pani Rzeźba - KWIECIEŃ
Co to jest rzeźba? Czy można ją wykonać z czegoś innego niż kamień lub glina? Czy rzeźba zawsze jest nieruchoma? Podczas spotkania wcielimy się w rolę rzeźbiarzy, odkryjemy moc różnorodnych materiałów rzeźbiarskich oraz poznamy najciekawsze rzeźby i dowiemy się co mogą przedstawiać.

SZCZEGÓŁY ZAJĘĆ:

  • KIEDY: sobota, godz. 11:30
  • CZAS: 45-60 min.
  • WIEK: 4-7 lat
    *Jednak jeśli macie dzieci nieco młodsze bądź starsze, nie krępujcie się do nas napisać z zapytaniem uczestnictwa w spotkaniu dla malych miłośników sztuki!
  • ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: maksymalnie 10 dzieci / na zajęcia obowiązują zapisy
  • CENA: Bilet rodzinny 10 zł (dziecko + opiekun), uczestnictwo kolejnego dziecka 7 zł
  • KONTAKT: m.sadowska@bwa.olsztyn.pl


Zajęcia prowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji BWA w Olsztynie).