A

MALI ODKRYWCY SZTUKI: Chropowate, a może gładkie? Poznajemy faktury!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu "Mali odkrywcy sztuki", które odbędzie się 26 sierpnia (sobota) o godz. 11:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

 

 

Chropowate, a może gładkie? Poznajemy faktury!

 

Świat, który nas otacza, nie jest jedynie gładki, ani regularny, wręcz przeciwnie znajdziecie w nim wiele interesujących faktur. Wystarczy, że zamkniecie oczy i dotkniecie tego, co jest obok Was. Poczujecie chropowate, tępe, wypukłe, nieregularne i wiele innych – zresztą sama przestrzeń galerii kryje wiele faktur, o czym się przekonacie podczas sobotnich poszukiwań! Będziemy badać podłogi i galeryjne znaleziska, a wszystko po to, aby poprzez dotyk doświadczać wizualne świat!

 

Na zakończenie wakacji, nie tylko stworzymy wyjątkową sztukę, ale też zagramy w grę i mamy nadzieję, że będziemy się wspólnie dobrze bawić!


 

prowadzenie: Monika Sadowska
na zajęcia obowiązują zapisy: m.sadowska@bwa.olsztyn.pl

 

______

 

MALI ODKRYWCY SZTUKI

 

Dzieci uwielbiają odkrywać świat, także ten kreowany przez artystów, dlatego warto im go przybliżyć.

 

Zapewne zastanawiacie się jak rozmawiać z dziećmi o sztuce? Jak pomóc im zrozumieć jej istotę, wytłumaczyć, co odróżnia dzieło od zwykłej rzeczy. I czy da się w prosty sposób wyposażyć najmłodszych w narzędzia niezbędne do oczytania sztuki współczesnej, często odbieranej nawet przez nas dorosłych jako coś niedostępnego.

 

Mamy nadzieję, że razem z nami Wasze pociechy staną się najlepszymi detektywami i tropicielami sztuki. Wspólnie postaramy się wejść do tego świata pełnego tajemnic, znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących pytań oraz oswoić najmłodszych z takim miejscem jak galeria.

 

Każde zajęcie to podróż w głąb nowych zagadnień, z którymi postaramy się zmierzyć, aby poznać inspirująca moc sztuki!


 

SZCZEGÓŁY ZAJĘĆ:

  • KIEDY: sobota, godz. 11:30
  • CZAS: 45-60 min.
  • WIEK: 4-7 lat
    *Jednak jeśli macie dzieci nieco młodsze bądź starsze, nie krępujcie się do nas napisać z zapytaniem uczestnictwa w spotkaniu dla małych miłośników sztuki!
  • UCZESTNICY: maksymalnie 8 dzieci
    *na zajęcia obwiązują zapisy
  • CENA: Bilet rodzinny 10 zł (dziecko + opiekun), uczestnictwo kolejnego dziecka 7 zł
  • KONTAKT: m.sadowska@bwa.olsztyn.pl