A

FINISAŻ WYSTAWY Ewy Pohlke "Psalmy"

Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie z Ewą Pohlke autorką  wystawy "Psalmy" 24 września (niedziela) o godz. 17:30.

W ostatnim dniu trwania wystawy będą mieli Państwo przyjemność spotkania się z artystką oraz okazję do rozmowy podczas autorskiego oprowadzania po wystawie "Psalmy". Wydarzeniu towarzyszyć będzie również promocja katalogu, który jest efektem pracy wielu osób, a także podsumowaniem tego projektu.

 

Ewa Pohlke urodziła się w Kętrzynie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych m.in.: Olsztyn, Warszawa, Kraków, Syców, Tykocin, Królewiec, Berlin, Lipsk, Norymberga, Dusseldorf, Wilno, Kowno itd. Uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą: Litwa, Białoruś, Rosja, Ukraina, Czechy, Belgia, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Hiszpania, Armenia, Izrael, Japonia, Afryka Południowa. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie.

Organizatorka wystaw, projektów artystycznych, plenerów oraz warsztatów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Działa aktywnie w Stowarzyszeniu Wspólnota Kulturowa Borussia w Olsztynie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, ilustracją, tkaniną eksperymentalną i fotografią.

W 2008 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna za upowszechnianie i ochronę dziedzictwa kultury, natomiast w 2009 była stypendystką Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W 2010 zdobyła Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury.

Więcej informacji o wystawie "Psalmy".