A

Jak artysta staje się widoczny? O autoportretach.

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Środa dla seniora", które odbędzie się 27 września (środa) o godz. 17:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.


"Środa dla seniora" to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Autoportrety zajmują ważne miejsce w historii sztuki, nie tylko pozwalają poznać bliżej danego artystę, ale przede wszystkim rzucają światło na sztukę jego czasów. Podczas spotkania zastanowimy się dlaczego i kiedy, artyści postanowili zacząć tworzyć autoportrety oraz zajrzymy głęboko do świata tych, którzy je tworzyli. Przyjrzymy się portretom własnym pochodzącym z różnych epok, aby zrozumieć, jak zmienia się i kształtuje wizerunek, a także jego wizualne odmiany. To spotkanie to świetna okazja, aby spojrzeć w lustro razem z artystami i poznać ich bliżej, choć czasami – jak się przekonamy, sprytnie nasz oszukują!

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).

 

Źródło zdjęcia: www.wikipedia.org.