Warsztaty plastyczne

Dzieciom przedszkolnym i ze szkół podstawowych proponujemy lekcje sztuki wzbogacone o warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy wykonają prace w różnych technikach plastycznych, a także poznają podstawowe zagadnienia plastyczne.  Oferta warsztatów została podzielona na dwie sekcje: oferta stała oraz związana z aktualnymi wystawami. Poniżej znajdą Państwo opis warsztatów.

Jesteś nauczycielem lub wychowawcą? Zadzwoń. Razem wybierzemy odpowiednie zajęcia.

OFERTA STAŁA:

  • Świat barw w sztuce

Jak powstaje kolor zielony? Czy czarny i biały to kolory? Zajęcia wprowadzą dzieci w zagadnienie barwy z uwzględnieniem takich pojęć jak: barwy ciepłe i zimne, podstawowe i dopełniające, mieszanie barw, symbolika kolorów w kulturze, a także ich znaczenie emocjonalne. Podczas warsztatów uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę w tematycznych pracach malarskich.

Wiek uczestników: 3-8 lat

Czas trwania: 45 min.

  • Komiks

Kto może być bohaterem komiksu? Czy bohater musi posiadać supermoce? Jak stworzyć własny komiks i czy każdy może go zrobić? Zajęcia dotyczą kompozycji komiksu, relacji pomiędzy słowem i ilustracją, umiejętności opowiadania krótkich historii za pomocą obrazków. Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują i wykonają plansze komiksowe

Wiek uczestników: 8+
Czas trwania: 45 min.

  • Z grafiką na ty

Warsztaty graficzne, podczas których dowiemy się, czym charakteryzuje się warsztat grafika oraz jak przebiega proces jego pracy. Porozmawiamy o grafice: Czym jest? Kto ją tworzy? Czym się charakteryzuje? Następnie uczestnicy stworzą własną kompozycję z elementów wyciętych z tektury oraz innych naturalnych materiałów. Podczas kolejnych etapów pracy zostaną wprowadzone takie pojęcia jak: matryca, odbitka, techniki wklęsłe, wypukłe, płaskie.

Wiek uczestników: 8+
Czas trwania: 45 min. - 1 godz.

  • Moja wystawa

Warsztaty poruszające zagadnienie projektowania przestrzennego. Uczestnicy wcielą się w rolę kuratora wystawy i spróbują stworzyć makietę ukazującą rozmieszczenie elementów na sali oraz zaprojektują jej wygląd. Zanim to nastąpi przyjrzymy się jednej z prezentowanych w BWA wystaw i porozmawiamy o tym, co ma wpływ na to jak odbieramy daną przestrzeń i jakie aspekty trzeba uwzględnić przy jej projektowaniu.

Grupa wiekowa: 8+
Czas trwania: 1.5 godz.

  • Collage

Zajęcia wprowadzające dzieci w omawianą technikę plastyczną oraz pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, co to jest collage i jak wygląda oraz z czego może być zrobiony? Uczestnicy poznają najpopularniejsze kolaże oraz artystów, którzy są ich autorami. Następnie dzieci wykonają własną pracę wykorzystując zdobytą wiedzę.

Grupa wiekowa: bez ograniczeń

Czas trwania: 1 godz. - 1.5 godz.

 

OFERTA ZWIĄZANA Z AKTUALNYMI WYSTAWAMI:

  • Zwierzoczłek

termin: 27-29.08.2019, 3-5.09.2019 oraz 10-12.09.2019

Podczas warsztatów zwiedzimy inspirującą wystawę Mariusz Gutowskiego Cichy krzyk. Porozmawiamy o tym, jakie stworzenia można zobaczyć na oglądanych pracach oraz zastanowimy się czym jest centaur, sfinks i minotaur. Następnie każdy z uczestników wykona pracę plastyczną inspirowaną wystawą.

Grupa wiekowa: 5+
Czas trwania: 1 godz.
 

  • Kolorowe zagadki

termin: 6-7.08.2019, 27-29.08.2019, 3-5.09.2019, 10-13.09.2019, 17-18.09.2019, 24-26.09, 1-2.10.2019

Podczas warsztatów zwiedzimy intrygującą wystawę Pustka i światło. Rzecz o kolorze Stefana Gierowskiego. Porozmawiamy o tym, czy kolor jest ważny i co może nam powiedzieć. Zastanowimy się jak namalować światło, mrok czy złość. Następnie każdy z uczestników warsztatów stworzy abstrakcyjną pracę inspirowaną wystawą.

Grupa wiekowa: bez ograniczeń
Czas trwania: 45 min. - 1 godz.