OBLICZA

 Adam Szubski

Adam Szubski - Oblicza / Metal i kruszywo

Wernisaż: 8 lipca (czwartek), godz. 17:00

8 lipca - 1 sierpnia, sala kameralna


Adam Szubski - Rzeźba w metalu

Urodzony w 1931 roku w Warszawie. Członek Związku Artystów Rzeźbiarzy. Metal, z którego tworzy swoje dzieła, wydawałoby się twardy, oporny, w rękach Szubskiego traci niemal te cechy. Prace te są pełne lekkości, żeby nie powiedzieć zmienności. Nie ukrywa jednak tworzywa - żelaza, miedzi, cynku czy mosiądzu. Podkreśla ich odmienności, połyski, barwy, twardości. Jest to sztuka prostoty, poezji, groteski, żartu.

Adam Szubski miał wystawy indywidualne w Szwecji, Japonii, Francji, Niemczech. Jego prace zakupione zostały do zagranicznych zbiorów sztuki w USA, Włoszech, Japonii, Kanadzie, Anglii i Niemczech. Na olsztyńskiej wystawie pokazane zostaną obok metaloplastyki, maski i popiersia.

 

III FORUM MALARSTWA POLSKIEGO

Wernisaż: 8 lipca (czwartek), godz. 17:00

8 lipca - 1 sierpnia, sala główna

 

Celem Forum Malarstwa Polskiego jest kształtowanie wizerunku rodzimego malarstwa w kraju i za granicą. Artyści obrali ambitny temat: ideę kontemplacji w malarstwie. Ze spotkania wybitnych twórców współczesnego malarstwa zrodziła się interesująca prezentacja indywidualnych postaw wobec piękna i metafizyki.

Artystów, autorów eksponowanych dzieł, łączy poszukiwanie prawdy wewnętrznej, własnej tożsamości oraz głęboka wiara w sens tworzenia. W III Forum Malarstwa Polskiego uczestniczą m.in.: Piotr Błażejewski (Wrocław), Franciszek Maśluszczak (Warszawa), Stanisław Tabisz (Kraków), Lech Wolski (Toruń), Kazimierz Rochecki (Toruń).