BWA w Olsztynie - godziny otwarcia: wt-pt 10.00 - 18:00, sb-nd 11:00 - 18:00

Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie

al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 38

10-450 Olsztyn

BWA Olsztyn

WYSTAWY

Rok 2018

Wystawy

wystawy

Monika Drożyńska

ŚWIAT ZOSTAŁ STWORZONY W OLSZTYNIE

Najnowsza realizacja Stworzenie świata 4, powstała w Olsztynie podczas warsztatów z dziećmi przeprowadzonymi we współpracy Galerii BWA z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Na wystawie pokazane zostaną także inne prace Drożyńskiej – wcześniejsze realizacje z cyklu Stworzenia świata również powstałe we współpracy z dziećmi, jak i filmy dokumentujące performance artystki.

wystawy

Urszula Kluz-Knopek

ZMIERZCH

Najnowszy projekt Urszuli Kluz-Knopek "Zmierzch" (fotografie, wideo, instalacje) prowadzi nas w świat zmysłowej i tajemniczej baśniowości. Artystka zapowiada: Zmierzch to opowieść o namiętności z Nibylandią w tle. Nibylandia to pozbawiona czasu kraina, która kusi obietnicą nieśmiertelności.

wystawy

Zdzisław Beksiński

FOTOGRAFIA

Na początku lat 50-tych XX w. rozpoczyna działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m. in. w Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę.

wystawy

Stanisław Baj

CZARNA RZEKA

Stanisław Baj nie maluje z innego malarstwa. On maluje ze swojej ziemi, najogólniej mówiąc. Dlatego jego malarstwo jest nieporównywalne, nie da się go nagiąć do jakichś wzorów, nie da się go nagiąć do jakichś inspiracji, którymi byłyby inne obrazy, inni malarze.