A

WYKŁAD: KONCEPCJA PRZESTRZENI NEGATYWNEJ W PROCESIE KOMPOZYCJI DZIEŁA PLASTYCZNEGO

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na wykład Aleksandra Woźniaka pt. "Koncepcja przestrzeni negatywnej w procesie kompozycji dzieła plastycznego", który odbędzie się 24 stycznia (czwartek) o godz. 17:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

Wykład poprowadzi: Aleksander Woźniak


Czwartkowy wykład stanowić będzie komentarz do sposobu pracy twórczej, jak również samej wystawy "Patrząc na Tokio".


INFORMACJE O WYSTAWIE.
 

Aleksander Woźniak, urodzony w 1978 roku w Gdańsku. Artysta grafik, pedagog. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na UWM w Olsztynie, dyplom w 2004 roku. W 2009 roku uzyskał stopień doktora na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku, a w 2014 - stopień doktora habilitowanego na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku. Jest profesorem nadzwyczajnym w zakładzie grafiki, Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W pracowni grafiki warsztatowej ISP prowadzi ćwiczenia z litografii oraz pracownie dyplomową. Jest opiekunem Koła Naukowego Grafiki Warsztatowej UWM w Olsztynie.

Laureat wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie grafiki warsztatowej. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Olsztyna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie grafiki warsztatowej oraz współpracę międzynarodową. Jest członkiem Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

Specjalizuje się w tradycyjnych i eksperymentalnych technikach grafiki warsztatowej. Między innymi - drzeworycie wodnym (japońskim), technikach suchych wklęsłodrukowych, litografii na kamieniu i aluminium, autorskich technikach graficznych.