A

FINISAŻ WYSTAWY - "ZDJĘCIA Z PUDEŁKA!"

 Arkadiusz Dziczek

FINISAŻ WYSTAWY - „Zdjęcia z pudełka!"

Warsztaty fotografii otworkowej

6-8 maja 2011

 

Przez trzy kolejne dni majowego weekendu uczestnicy warsztatów spotykali się w Galerii BWA z Arkadiuszem Dziczkiem, który przygotował i poprowadził warsztaty fotograficzne. Na początku ciężko było uwierzyć uczestnikom, że przy pomocy zwykłej puszki po kawie z otworkiem wykonanym jedynie za pomocą igły można bez baterii, migawki i przycisków zrobić zdjęcie. Gdy jednak w przygotowanej wspólnie ciemni zaczęły pojawiać się fotografie, rozwiały się wszelkie wątpliwości. Każdy miał okazję wykonać po kilka zdjęć, wybierając fotografowany obiekt, a zaraz po wywołaniu obrazu, mógł przyjrzeć się efektowi i poprawić swoją technikę naświetlania papieru, aby kolejne zdjęcie było jeszcze lepsze.

Podczas zajęć dzieci poznawały konstrukcję aparatu fotograficznego, podstawowe zasady optyki, a także klasyczne metody analogowego wywoływania obrazów. Proces twórczy stał się dla nich nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do nauki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom podczas uroczystej wystawy zdjęć kończącej warsztaty.

Arkadiusz Dziczek – urodzony w 1975 roku w Szczytnie, absolwent Pedagogiki i Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (dyplom w 2002 r. pt. „Fotografia jako opowieść o dziecku"). Autor wielu wystaw indywidualnych, laureat licznych nagród i wyróżnień w dziedzinie fotografii.