A

Małe ABC architektury – style.

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Środa dla seniora", które odbędzie się 29 listopada (środa) o godz. 17:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.


"Środa dla seniora" to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Architektura nie jeden raz zagości na naszych zajęciach, a wszystko po to, aby z łatwością poznawać i odkrywać miasta, a w nich zbytki. Podczas spotkań, każdy z nas będzie mógł stać się przewodnikiem i z przyjemnością podróżować. Na początku prześledzimy style w architekturze, aby podczas następnych spotkań móc szczegółowo penetrować wybrane z nich. Zajęcia te odkryją również proste triki, które ułatwią rozpoznawanie, kiedy powstały dane budowle – czy w gotyku, a może w renesansie? Dowiemy się także czy architekci „swoich” czasów wiedzieli, że tworzą w określonym stylu i realizują idee np. barokowe.

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).

Źródło zdjęcia: www.behance.net.