A

Malarstwo w filmowych kadrach.

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Środa dla seniora", które odbędzie się 27 marca (środa) o godz. 17:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.


"Środa dla seniora" to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Mariaż malarstwa z kinem nie jest rzeczą nową. Kiedy obrazy zamieniają się w filmowe kadry w filmach opowiadających o sztuce czy życiu artystów, nie stanowi to dla nas zaskoczenia. W dziełach takich jak Dziewczyna z perłą albo Twój Vincent wręcz czekamy, aby je ujrzeć. Jednak jest wiele filmów, których tematy nie mają nic wspólnego z historią sztuki, a mimo to ich twórcy czerpią z malarstwa, przekształcając zwyczajne sceny w dzieła sztuki. Najbliższy wykład poświęcony zostanie relacji jaka łączy film z malarstwem, przyjrzymy się wybranym filmowym kadrom inspirowanym światem sztuki, a także omówimy zagadnienie malarskości w filmie. Bezsprzecznie udamy się w podróż po ożywionych nieruchomych obrazach!

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).

 

Źródło zdjęcia: www.culture.pl.