A

Zapomniana sława Leopolda Zborowskiego

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Środa dla seniora", które odbędzie się 28 lutego (środa) o godz. 17:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.


"Środa dla seniora" to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Najbliższy wykład poświęcony zostanie osobie Leopolda Zborowskiego, wielbiciela sztuki, romantycznego mecenasa i bezinteresownego impresario wielu malarzy, zwłaszcza cudzoziemców m.in. Amedeo Modiglianiego – dziś to zapomniana gwiazda na mapie światowej historii sztuki, ale w latach 20. XX w. jego nazwisko owiane było sławą i przyciągało do Paryża amatorów sztuki nowoczesnej, w latach 20. chyba żaden z przyjeżdżających z Polski artystów i literatów nie ominął Galerii Zborowski przy rue de Seine. Podczas spotkania prześledzimy niezwykle barwne i intrygujące życie poety, który nie miał głowy do interesów, a serce oddał sztuce. 

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).

 

Źródło zdjęcia: www.wikipedia.org.