A

MALI ODKRYWCY SZTUKI: Tkanina, która mieszka w galerii.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu "Mali odkrywcy sztuki", które odbędzie się 25 maja (sobota) o godz. 11:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

 

Tkanina, która mieszka w galerii.

Z tkaniną spotykamy się codziennie – materiały służą nam jako ubranie lub dekoracja pokoju, a także mają swoje praktyczne zastosowanie np. dzięki ręcznikowi możesz wytrzeć ręce, a koc sprawia, że jest Ci ciepło, jednak czy zastanawialiście się kiedyś jakie są tkaniny? Czy zawsze muszą być płaskie, czy potrafią "zjadać" dźwięki, a może są takie, które mieszkają tylko w galerii? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziecie podczas warsztatów! Natomiast w części twórczej spotkania weźmiemy na warsztat projektowanie i wykonamy własne dzieła z tkanin.

prowadzenie: Monika Sadowska
na zajęcia obowiązują zapisy: m.sadowska@bwa.olsztyn.pl

______


MALI ODKRYWCY SZTUKI

Dzieci uwielbiają odkrywać świat, także ten kreowany przez artystów, dlatego warto im go przybliżyć.

Zapewne zastanawiacie się jak rozmawiać z dziećmi o sztuce? Jak pomóc im zrozumieć jej istotę, wytłumaczyć, co odróżnia dzieło od zwykłej rzeczy. I czy da się w prosty sposób wyposażyć najmłodszych w narzędzia niezbędne do oczytania sztuki współczesnej, często odbieranej nawet przez nas dorosłych jako coś niedostępnego.

Mamy nadzieję, że razem z nami Wasze pociechy staną się najlepszymi detektywami i tropicielami sztuki. Wspólnie postaramy się wejść do tego świata pełnego tajemnic, znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących pytań oraz oswoić najmłodszych z takim miejscem jak galeria.

Każde zajęcie to podróż w głąb nowych zagadnień, z którymi postaramy się zmierzyć, aby poznać inspirująca moc sztuki!


SZCZEGÓŁY ZAJĘĆ:

  • KIEDY: sobota, godz. 11:30
  • CZAS: 45-60 min.
  • WIEK: 4-7 lat
    *Jednak jeśli macie dzieci nieco młodsze bądź starsze, nie krępujcie się do nas napisać z zapytaniem uczestnictwa w spotkaniu dla małych miłośników sztuki!
  • UCZESTNICY: maksymalnie 8 dzieci
    *na zajęcia obwiązują zapisy
  • CENA: Bilet rodzinny 10 zł (dziecko + opiekun), uczestnictwo kolejnego dziecka 7 zł
  • KONTAKT: m.sadowska@bwa.olsztyn.pl