A

FERIE W BWA

Gdy za oknem mroźno i ponuro warto wybrać się na zajęcia plastyczne do Galerii Sztuki BWA w Olsztynie. To doskonała okazja do spędzenia czasu w niezwykłej i inspirującej przestrzeni. Oferujemy Państwu interesujące warsztaty plastyczne pobudzające wyobraźnię oraz rozwijające kreatywność dzieci. Zajęcia poprzedzone są zwiedzaniem aktualnych wystaw.

Oferta skierowana do grup zorganizowanych.

czas trwania: do 1,5 godz.

limit miejsc: 24

UWAGA! Zapisy do 19.01.2018 r.

Terminy:

22.01 wtorek, godz. 10.30 oraz 13.00

23.01 środa, godz. 10.30 oraz 13.00

24.01 czwartek, godz. 10.30 oraz 13.00

Warsztaty do wyboru:

  • Matrycowanie - Na początek porozmawiamy o tym, gdzie na co dzień możemy spotkać grafikę w naszym otoczeniu. Następnie zostanie wyjaśniona specyfika techniki i porównanie jej z innymi technikami plastycznymi. Wspólnie zastanowimy się od czego zacząć pracę nad grafiką i jak wyglądają kolejne etapy jej powstawania? Po części wprowadzającej do zajęć każdy z uczestników stworzy własną matrycę wykorzystując niestandardowy materiał (np. styropian, tektura*) następnie własnoręcznie wykona odbitkę. Zajęcia wprowadzające dzieci w zagadnienia graficzne. Grupa wiekowa: bez ograniczeń.

* materiał wybrany na zajęcia zostanie dostosowany do wieku dzieci

  • W kolorowej krainie -  zajęcia plastyczne będą skupione wokół kolorów oraz różnych technik malarskich. Zostaną wprowadzone takie pojęcia jak: barwy podstawowe, pochodne, ciepłe zimne itd. Dzieci poznają właściwości podstawowych rodzajów farb: akwarela, tempera, akryl, olej. Następnie wykonają pracę malarską na zadany temat z  użyciem "magicznych" farb. Grupa wiekowa: bez ograniczeń.
  •  
  • Nitką malowane - zajęcia będą skupione na zagadnieniu abstrakcji i znaczeniu koloru w odbiorze dzieła sztuki. Zastanowimy się czym jest abstrakcja i jaką może przybierać formę. Następnie dzieci samodzielnie wykonają prace przestrzenną inspirowaną omawianym zagadnieniem. Grupa wiekowa: +8
  •  
  • NaRysować - zajęcia dotyczą techniki plastycznej jaką jest rysunek. Rozpoczniemy od zwiedzenia aktualnej wystawy prac Aleksandra Woźniaka "Patrząc na Tokio". Porozmawiamy o tym czym jest rysunek, jakich narzędzi można używać i jakie dzięki nim uzyskujemy efekty. Następnie uczestnicy stworzą kilka prac w tej omawianej technice, zaczynając od szybkich minutowych szkiców, kończąc na dłuższych i dokładniejszych rysunkach. Grupa wiekowa: +8

Zapisy:
Ewelina Góra

e.gora@bwa.olsztyn.pl, tel. (89) 522 27 09
koszt zajęć: 7 zł/ osoba