A

WERNISAŻ - EWA HARABASZ I OLA BUCZKOWSKA

 Ewa Harabasz i Ola Buczkowska

Wernisaż Ewy Harabasz i Oli Buczkowskiej.

3 marca (czwartek), godz. 18:00

 

W ramach konferencji prasowej i wernisażu odbyło się spotkanie z artystkami, Ewą Harabasz i Olą Buczkowską, które opowiadały o swoich pracach, procesie twórczym, historiach poszczególnych prac. Na wernisaż do olsztyńskiej galerii BWA przyjechali też wyjątkowi goście: Bożena Czubak, historyk i krytyk sztuki, autorka tekstu do katalogu wystawy PRASORELIGIA, pt. "Medializacja widzenia" oraz mąż Ewy Harabasz, Krzysztof Wodiczko, artysta, autor akcji społecznych, projekcji, obiektów, filmów wideo oraz licznych tekstów na temat sztuki w przestrzeni publicznej, reprezentant Polski na ostatnim, 53 Biennale Sztuki w Wenecji (2009).

Podczas wernisażu w przestrzeni wystawy „Prasoreligia" zabrzmiał koncert w wykonaniu Arona Bluma i Dominika Jastrzębskiego.  

Aron Blum - gitarzysta basowy, improwizator, kompozytor muzyki teatralnej, autor projektów: "Tehilim"(Psalmy) oraz "Chesed" łączących dawne melodie żydowskie ze współczesną improwizacją, wymykający się jazzowi i stylistykom, koncertujący w kameralnych duetach (m.in. z Mikołajem Trzaską) oraz rozbudowanym, energicznym Aron Blum Band.

Dominik Jastrzębski – klarnecista, muzyk orkiestry Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie