Wystawy
Tomasz Witkowski
UKŁADY STABILNE
Wystawa „Układy stabilne” jest prezentacją najnowszych prac artysty. Prezentacja jest wyrazem fascynacji ciałem ludzkim jako plastycznym narzędziem ekspresji artystycznej oraz doskonaleniem go poprzez różne formy aktywności. .
Ewa i Jacek Doroszenko
POLIFONICZNY KRAJOBRAZ
Intermedialna wystawa duetu Ewy Doroszenko i Jacka Doroszenko składa się z serii fotografii, unikatowych obiektów fotograficznych, instalacji dźwiękowej oraz prac wideo, realizowanych w ciągu ostatnich lat w ramach programów Artist-in-Residence w Norwegii, Litwie, Czechach i Hiszpanii.
Jan Bułhak
KRAJOBRAZY. Warmia i Mazury 1946-1949
Prezentowana w Galerii Sztuki w BWA w Olsztynie wystawa „Krajobrazy. Warmia i Mazury 1946-1949” to pokaz fotografii Jana Bułhaka dokumentującej Ziemie Odzyskane. .
Marta Wasilewska Frągnowska
SEN NOCY LETNIEJ
Wystawa jest przeglądem najnowszych obrazów artystki, ale równocześnie prezentuje wybrane prace z wcześniejszych cyklów, które dały zaczyn i otworzyły drogę do kolejnych poszukiwań twórczych i wykreowania innego świata wyobraźni, refleksji i interpretacji.
Agata Nowosielska
CZUŁE HISTORIE
Wystawa „Czułe historie” to cykl najnowszych prac malarskich Agaty Nowosielskiej, która odnosi się do ludzkich uczuć i bliskości. .
Sławomir Brzoska
CIRCUMAMBULATIO. Prace z lat 1994-2024.
Olsztyńska prezentacja wiąże się z 30-leciem działalności twórczej Sławomira Brzoski. .
WSPÓLNE GESTY
Wspólne gesty są rozwinięciem współpracy, której początki sięgają 2019 roku, kiedy to skupiliśmy się wokół Galerii Szewska 16 jako jej zespół kuratorski. .
Paweł Dutkiewicz
SUNRISE / WSCHÓD SŁOŃCA
Wszystkie moje obrazy powstają w dziennym świetle. W czasie studiów, w pracowni Nowosielskiego, malowałem zwykle aż do zupełnego zmierzchu. .
Andrzej Tobis
PĘTLA KRAJOZNAWCZA
Projekt „A-Z (Gabloty edukacyjne)” wkracza w swój 18 rok podróży, którą Andrzej Tobis konsekwentnie rozgrywa w wymiarze czysto fizycznego przemierzania mapy Polski, a w efekcie konceptualnego zderzania ze sobą konkretnego zbioru słów, z obrazem polskiej rzeczywistości.
Izabela Chamczyk
POWIEM WSZYSTKIM, ŻE PŁAKAŁAŚ
Nasza kultura za słowem „kobiecość” ukryła znaczenie „słabej płci”, a ruch feministyczny pozwolił nam być silnymi. My jesteśmy przecież zarówno słabe, jak i silne. Tylko czy w obecnym świecie możemy się do tego przyznać?.