Galeria Sztuki BWA w Olsztynie - godziny otwarcia: wtorek - czwartek 10:00 - 18:00 / piątek - niedziela 11:00 - 18:00

Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie

al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 38A

10-450 Olsztyn

BWA Olsztyn

WYSTAWY

Rok 2024

Wystawy

wystawy

Ewa i Jacek Doroszenko

POLIFONICZNY KRAJOBRAZ

Intermedialna wystawa duetu Ewy Doroszenko i Jacka Doroszenko składa się z serii fotografii, unikatowych obiektów fotograficznych, instalacji dźwiękowej oraz prac wideo, realizowanych w ciągu ostatnich lat w ramach programów Artist-in-Residence w Norwegii, Litwie, Czechach i Hiszpanii.

wystawy

Jan Bułhak

KRAJOBRAZY. Warmia i Mazury 1946-1949

Prezentowana w Galerii Sztuki w BWA w Olsztynie wystawa „Krajobrazy. Warmia i Mazury 1946-1949” to pokaz fotografii Jana Bułhaka dokumentującej Ziemie Odzyskane. .

wystawy

Marta Wasilewska Frągnowska

SEN NOCY LETNIEJ

Wystawa jest przeglądem najnowszych obrazów artystki, ale równocześnie prezentuje wybrane prace z wcześniejszych cyklów, które dały zaczyn i otworzyły drogę do kolejnych poszukiwań twórczych i wykreowania innego świata wyobraźni, refleksji i interpretacji.

wystawy

Agata Nowosielska

CZUŁE HISTORIE

Wystawa „Czułe historie” to cykl najnowszych prac malarskich Agaty Nowosielskiej, która  odnosi się do ludzkich uczuć i bliskości. .

wystawy

Sławomir Brzoska

CIRCUMAMBULATIO. Prace z lat 1994-2024.

Olsztyńska prezentacja wiąże się z 30-leciem działalności twórczej Sławomira Brzoski. .

wystawy

WSPÓLNE GESTY

Wspólne gesty są rozwinięciem współpracy, której początki sięgają 2019 roku, kiedy to skupiliśmy się wokół Galerii Szewska 16 jako jej zespół kuratorski. .

wystawy

Paweł Dutkiewicz

SUNRISE / WSCHÓD SŁOŃCA

Wszystkie moje obrazy powstają w dziennym świetle. W czasie studiów, w pracowni Nowosielskiego, malowałem zwykle aż do zupełnego zmierzchu. .

wystawy

Andrzej Tobis

PĘTLA KRAJOZNAWCZA

Projekt „A-Z (Gabloty edukacyjne)” wkracza w swój 18 rok podróży, którą Andrzej Tobis konsekwentnie rozgrywa w wymiarze czysto fizycznego przemierzania mapy Polski, a w efekcie konceptualnego zderzania ze sobą konkretnego zbioru słów, z obrazem polskiej rzeczywistości.

wystawy

Izabela Chamczyk

POWIEM WSZYSTKIM, ŻE PŁAKAŁAŚ

Nasza kultura za słowem „kobiecość” ukryła znaczenie „słabej płci”, a ruch feministyczny pozwolił nam być silnymi. My jesteśmy przecież zarówno słabe, jak i silne. Tylko czy w obecnym świecie możemy się do tego przyznać?.

wystawy

Anna Kutera

TITANIC

Titanic – największy, najnowocześniejszy, najbezpieczniejszy, najpiękniejszy okręt pasażerski, miał dać cywilizacji początku XX wieku poczucie triumfu myśli technicznej nad żywiołami natury. .