A

FINISAŻ: OPROWADZANIE AUTORSKIE PO WYSTAWIE "ESENCJA ZGRZYTU"

Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie autorskie z Piotrem Nowakiem autorem wystawy "Esencja zgrzytu" 24 lipca (środa) o godz. 17:30.


W ostatnim dniu trwania wystawy będą mieli Państwo przyjemność spotkania się z artystą oraz okazję do rozmowy podczas autorskiego oprowadzania po wystawie "Esencja zgrzytu".

 

Piotr Nowak urodził się w Olsztynie w 1984 r. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła, dyplom obronił w 2009 r. W latach 2007-2008 przebywał na stypendium na Uniwersytecie w Porto (Portugalia). W 2009 r. rozpoczął studia na Wydziale Sztuk Wizualnych w Narodowej Akademii Sztuk Pięknych w Oslo (Norwegia), które ukończył w 2011 r. Zajmuje się rzeźbą, instalacją, video, projektowaniem.  Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wielokrotny stypendysta Arts Council Norway (2012, 2013, 2018). Jest aktywnym członkiem wielu organizacji zrzeszających artystów, m.in. reprezentuje Norwegię jako członek Międzynarodowej Akademii Ceramiki (IAC).  Uczestniczył w licznych sympozjach w Europie i Azji. Jego Prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. Ostatnie kilka lat poświęcił głownie na prace ze sztuka w przestrzeni publicznej w Norwegii i w Polsce. Mieszka i pracuje w Oslo.

WIĘCEJ INFORMACJI O WYSTAWIE "ESENCJA ZGRZYTU"