A

WYKŁAD: SZTUKA I JEJ WARTOŚĆ. JAK WYCENIĆ IDEĘ?

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Środa dla seniora", które odbędzie się 20 listopada (środa) o godz. 17:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

"Środa dla seniora" to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Na spotkaniu poruszymy temat dotyczący sztuki i jej wartości. Tytuł spotkania wskazuje na wieloznaczonść podejmowanego tematu, gdyż jak wiemy sztuka to nie tylko wartość pieniądza, ale również wartość duchowa i estetyczna. Wykład dotknie aspektu ekonomicznego. Wspólne zastanowimy się co wpływa na wartości dzieła sztuki, dlaczego bardzo podobne obrazy, nawet tego samego artysty, osiągają różne ceny? A także sprawdzimy czy dzieła sztuki zawsze były w cenie? Wykład nie tylko dla osób, które zainteresowane są kolekcjonerstwem, ale również dla tych, którzy chcą odkryć tajemnice rekordowych cen dzieł na rynku sztuki.

 

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).