A

FERIE W BWA

FERIE W BWA!

Z myślą o najmłodszych odbiorcach sztuki oferujemy Państwu interesujące warsztaty plastyczne pobudzające wyobraźnię oraz rozwijające kreatywność dzieci.

Oferta skierowana do grup zorganizowanych (5-24 osób).
Ilość miejsc: 24
Godz.: 10.30 oraz 12.30
Koszt: 7 zł/osoba
Zapisy do 17.01.2019 r.

Podczas pierwszego tygodnia ferii proponujemy warsztaty związane z pokonkursową wystawą XII Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego. Wizytę w Galerii rozpoczniemy od zwiedzenia wystawy, następnie każdy z uczestników wykona własną pracę plastyczną.


Termin: 21-23.01.2020 r.
Zajęcia do wyboru:
•    Moje miasto - Jak powinno wyglądać miasto według dziecka? Każdy z uczestników wykona elementy pejzażu wymarzonego miasta z niecodziennych materiałów np. gąbki, kartonu, nakrętki, sznurka, folii bąbelkowej. Następnie stworzymy wspólną pracę przedstawiającą miasto z wykorzystaniem techniki stemplowania.
    Grupa wiekowa: 5+
•    Portret grupowy - Każdy z uczestników stworzy portret osoby siedzącej obok. Zaczniemy od projektu na kartce, który następnie przeniesiemy na matrycę z pianki. Kolejnym krokiem będzie odbicie wszystkich portretów na dużym kawałku papieru tworząc wielkoformatowy portret grupowy.
    Grupa wiekowa: 6+
•    Podwodny świat - Jakie zwierzęta mogą skrywać podwodne głębiny? Jak wyglądają zwierzęta w naszej wyobraźni? Każdy z uczestników stworzy matrycę przedstawiającą podwodne zwierzątko lub roślinę z wykorzystaniem tektury, sznurka i folii bąbelkowej. Następnie prace zostaną odbite w technice kalkografii.
    Grupa wiekowa: 5+


Na drugi tydzień ferii zaplanowaliśmy warsztaty związane z wystawą Barbary Lis-Romańczukowej Historia jeden podróży. Medale i baliry. Warsztaty poprzedzi zwiedzanie wystawy.


Termin: 28-30.01.2020 r.

Zajęcia do wyboru:
•    Wspomnienia - Podczas warsztatów zastanowimy się, czym jest balir i spróbujemy stworzyć definicję tej wyjątkowej techniki. Następnie każdy z uczestników wykona pracę w technice wydzieranki przedstawiającą wspomnienie z podróży.
    Grupa wiekowa: 5+
•    Monochromatyczne - Podczas warsztatów zastanowimy się, czym jest balir i spróbujemy stworzyć definicję tej wyjątkowej techniki. Następnie każdy z uczestników wykona pracę w technice kolażu z wykorzystaniem monochromatycznych materiałów takich jak tektura i naturalne sznurki.
    Grupa wiekowa: 6+