A

WYKŁAD: RÓŻNE OBLICZA JEDNEGO STYLU - SECESJA

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Środa dla seniora", które odbędzie się 19 lutego (środa) o godz. 17:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.
 

"Środa dla seniora" to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

 

Podczas środowego wykładu odkryjemy tajemnice Secesji, nurtu, który zawładną sztuką na 26 lat.

Na świecie Art Nouveau, Modernismo, Jugendstil, a w Polsce Secesja. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych stylów sztuki z przełomu XIX i XX wieku, wzbudzający żywe zainteresowanie i wiele emocji. Choć to kierunek przez lata niedoceniany, dziś zachwyca swym urokiem.

Secesja to uosobienie niezwykle żywiołowego rozwój i nagłego schyłku. Miała ona różne oblicza, zawładnęła malarstwem, rzeźbą i architekturą, aż po sztuki użytkowe, nobilitując tym samym rzemiosło. Jej oddziaływanie stale odczuwamy m.in. w towarzyszącej nam architekturze. To okres niezwykle ciekawy, ale i złożony, co postaramy się odkryć podczas najbliższego spotkania.

 

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).