A

STWÓRZ Z NAMI WYSTAWĘ!

W związku z przygotowaniami do wystawy Gdzie odlatują łabędzie z opon?, planowanej między 4 czerwca a 26 lipca poszukujemy rzeczy, grafik, plakatów, zdjęć i innych elementów związanych z olsztyńskim Stomilem oraz Michelinem. 

Wystawa skupia się na opowieści o oponie. Interesuje nas ona zarówno pod kątem projektowania, jak i z perspektywy sztuki współczesnej. Chcemy przyjrzeć się sposobom powstania i projektowania opon, pokazać  wielość jej zastosowań i znaczeń. Bardzo ważną częścią wystawy jest historia olsztyńskiej fabryki Stomil, obecnie Michelin - wspomnienia pracowników i przedmioty świadczące o kulturze pracy zakładu, etosie, dokumentujące ważne chwile w dziejach fabryki. Potrzebne są kalendarze, zdjęcia, proporce, pamiątkowe kufle, koszulki, maskotki, breloczki, najlepiej z wizerunkiem opony, chociaż niekoniecznie. Nie wszystkie rzeczy uda się umieścić na wystawie, ale każdy element jest dla nas bardzo cenny.  

By wziąć udział w wystawie wystarczy zrobić zdjęcie posiadanym przedmiotom i wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu właściciela wysłać na adres: m.sadowska@bwa.olsztyn.pl lub przynieść do Galerii BWA w Olsztynie przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 38, od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Galerii, natomiast w poniedziałek między 8:00, a 16:00. Zbiórka trwa do 30 kwietnia. Czekamy na wasze zgłoszenia!