A

WYKŁAD: SZTUKA KOBIET - DESIGN

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Środa dla seniora", które odbędzie się 18 marca (środa) o godz. 17:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

"Środa dla seniora" to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

 

Marzec to w Galerii BWA miesiąc poświęcony sztuce kobiet, tak też będzie na naszym środowym wykładzie. Tym razem skupimy się na polskim designie tworzonym wyłącznie przez kobiety.

Pokolenie młodych designerek po raz pierwszy w znaczący sposób zadebiutowało w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Absolwentki politechnik, architektki wnętrz, projektantki sztuki użytkowej  choć tak ich wówczas nie nazywano – odegrały ogromną rolę w tworzeniu nowoczesnej przestrzeni do życia. Chciały tworzyć na tych samych zasadach, co mężczyżni, choć nie było to łatwe. Dzisiaj odkrywamy je na nowo, a we własnych domach chcemy mieć słynną "Muszelkę" Teresy Kruszewskiej, czy ceramikę Danuty Dusznik.

 

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).