A

INFORMACJA O KOLEJNEJ EDYCJI KONKURSU "OLSZTYŃSKIE BIENNALE SZTUKI - O MEDAL PREZYDENTA"

Szanowni Państwo, Drodzy Artyści i Artystki,


związku z trudną i niepewną sytuacją spowodowaną pandemią i obostrzeniami sanitarnymi, postanowiliśmy przenieść na rok 2022 kolejną, już XII edycję „Olsztyńskiego Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta”.

Nie była to łatwa decyzja, nie chcemy jednak ryzykować, by tak ważne dla Galerii Sztuki BWA i dla całego środowiska artystycznego naszego regionu wydarzenie, odbywało się bez należytej temu świętu oprawy. Chcielibyśmy, by jak zawsze było to wspaniałe spotkanie ze sztuką i z uczestnikami wystawy, a także z Wami nasi wspaniali Goście.

Mamy nadzieję, że przyszły rok pozwoli nam na normalne i bezpieczne funkcjonowanie oraz przyniesie poprawę sytuacji finansowej, a także da nam możliwość planowania kolejnych naszych wydarzeń w sposób pewny i przewidywalny.

Będziemy Państwa informować na bieżąco o naszych dalszych planach. Przewidujemy, że „XII Olsztyńskie Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta” odbędzie się w grudniu 2022 roku.

Sytuacja pandemiczna zmieniła wiele naszych planów. W ubiegłym roku nie mogliśmy zaprezentować wystawy z okazji jubileuszu 15-lecia działalności Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Areszt Sztuki. Mamy nadzieję, że uda się wrócić do tego przedsięwzięcia w tym roku.

Zapraszamy Państwa do spotkania ze sztuką rodzimego środowiska w grudniu 2021.
 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Małgorzata Bojarska-Waszczuk
Dyrektor Biura Wystawa Artystycznych w Olsztynie