A

8 DZIEŃ – EXIT CODE – 8 Mediations Biennale Polska

otwarcie: 20 stycznia (piątek), godz. 18:00 
20 stycznia – 5 lutego 2023 | sala główna


KURATORZY:

IIlias Chatzichristodoulou / Elli – Anna Peristeraki / Tomasz Wendland / we współpracy z ADAF | ADAF – Athens Digital Art Festival


ARTYŚCI | tytuły prac:


 
W ósmym dniu człowiek stworzył maszynę. Ale nie odpoczął.

„I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił.”

Z pomocą technologii sztuka i twórczość artystyczna są wykorzystywane jako pośrednicy w komunikacji między niewyobrażalną, złożoną wiedzą naukową a człowiekiem. Promują badania i innowacje, zwiększając zainteresowanie odkrywaniem nowych rozwiązań. W ten sposób szersza publiczność wchodzi w kontakt z nauką i technologią, integrując je empirycznie i coraz lepiej się z nimi zapoznając.

Z drugiej strony, w miarę jak rozwój nauki i techniki drastycznie zmienia wszystkie dziedziny życia, czyniąc człowieka „potężnym twórcą”, sztuka i filozofia zaczynają kwestionować i krytykować sposób kontrolowania i posługiwania się tą władzą. Zaawansowany technologicznie świat nie jest ziemskim rajem; wręcz przeciwnie, może stwarzać wiele zagrożeń nawet dla swego twórcy, człowieka.

W związku z tym, w celu zbadania zarówno utopijnych, jak i dystopijnych poglądów na przyszłość sztuki, technologii i nauki, ADAF i 8 Mediations Biennale Polska zapraszają na wydarzenie z pokazami specjalnymi.

Ósmego dnia człowiek stworzył maszynę. Ale nie odpoczął.


*Wystawa została zorganizowana w ramach 19th Athens Digital Arts Festival pod tytułem: The 8th Day – Exit Code: the seventh day he rested from all his work