A

Laureaci konkursu Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w kolekcji Galerii Sztuki BWA

otwarcie: 10 lutego (piątek), godz. 18:00 
10-26 lutego 2023 | sala kameralna

 

 

ARTYŚCI:
Marek Basiul / Paweł Ciechelski / Ryszard Gieryszewski / Agnieszka Jankiewicz / 
Zbigniew Lutomski / Ryszard Otręba / Jolanta Rejs / Wiesław Szamocki / Andrzej Załecki

 

Wystawa stanowi prezentację twórczości 9 laureatów Grand Prix Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego z kolekcji Galerii Sztuki BWA w Olsztynie z XII edycji konkursu.

W listopadzie 2023 roku poznamy kolejnego wyróżnionego główną nagrodą artystę, który zaprezentuje wizualną siłę tych tradycyjnych technik graficznych. Nagroda przyznawana jest nieprzerwanie od 1975 roku przez grono niezależnego Jury – uznanych grafików, krytyków i historyków sztuki.

Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, organizowane jest cyklicznie przez Galerię Sztuki BWA w Olsztynie od 1975, jest konkursem umożliwiającym twórcom konfrontację swoich osiągnięć w dziedzinie druku wypukłego na forum ogólnopolskim. Celem konkursu jest prezentacja prac o najwyższym poziomie artystycznym, powstałych w technikach drzeworytu i linorytu oraz wzbudzenie głębszego zainteresowania artystów i odbiorców najstarszą z technik graficznych, jaką jest drzeworyt.

Prezentacja w sali kameralnej prac laureatów Grand Prix z prawie 5 dekad będzie szerokim przeglądem polskiej sztuki graficznej tego okresu – zapisem czasu, ale również obrazem zmieniających się trendów.