A

NOC MUZEÓW 2024

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie wraz z Miejską Biblioteką Publiczną serdecznie zapraszają 18 maja na kolejną edycję jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych – NOC MUZEÓW 2024, która rozpocznie się o godz. 18:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

 

PROGRAM NOCY MUZEÓW 2024
18 maja (sobota), godz. 18:00 – 24:00

 

  •  godz. 18.00 | hol BWA – otwarcie wystawy prac studentów I i II roku pracowni grafiki warsztatowej Instytutu Sztuk Pięknych, Wydział Sztuki UWM. Prace wykonane w technice linorytu i litografii nawiązują do twórczości i sylwetek poetek i pisarek związanych z regionem Warmii i Mazur. Wystawie będzie towarzyszyć katalog prezentowanych prac.
     
  •  godz. 18.30-21.00 | patio BWA – performance pt. „Piszemy poezję”, przygotowany przez studentów Koła Naukowego Grafiki Warsztatowej. Młodzi artyści będą badać granice pomiędzy tekstem a obrazem tworząc na żywo wielkoformatowe obrazy eksperymentalne na papierze. Pisanie performatywne ma na celu uwypuklić różnorodne aspekty wizualności tekstu poetyckiego w autorskim procesie twórczym. Inspiracjami poetyckimi będą teksty m.in.: Maryny Okęckiej-Bromkowej, Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej czy Marii Zientary Malewskiej.
     
  •  godz. 21:00 – oprowadzanie po aktualnych wystawach:

 

Dodatkowo tego dnia wydawnictwa BWA Olsztyn, kupicie ze zniżką 50 %!

__________________


Koordynacja artystyczna: prof. dr hab. Aleksander Woźniak
Konsultacja naukowa: prof. dr hab. Zbigniew Chojnowski i dr hab. Joanna Chłosta-Zielonka, prof. UWM
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Współorganizator: Galeria Sztuki BWA Olsztyn
Partnerzy: Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Sztuki UWM
Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.