Lekcje sztuki

Galeria Sztuki BWA zaprasza grupy zorganizowane na lekcje sztuki w przestrzeni Galerii. Jest to alternatywa dla typowych lekcji w szkolnych klasach oraz doskonała okazja do spotkania nauczycieli i młodzieży szkolnej ze sztuką współczesną. Gorąco namawiamy do skorzystania z tej formy edukacji. Żadna reprodukcja nie przekaże wiernie prawdziwego piękna dzieła sztuki. Lekcje mają formę oprowadzania po aktualnie eksponowanych wystawach z przeszkolonym pracownikiem merytorycznym Galerii. Uczniowie mają możliwość bezpośredniego obcowania z dziełami sztuki, uczą się interpretować oraz wyrażać własną opinie. Taka forma edukacji może zainspirować wyobraźnię, pobudzić myślenie estetyczne, wyzwolić kreatywność tak potrzebną dzieciom na tym szczególnym etapie ich rozwoju.

 

Analiza obrazu, od czego zacząć?

Na czym polega analiza dzieła sztuki i od czego zacząć, aby odczytać jego sens? Jakie elementy wpływają na interpretację?

Celem zajęć jest przybliżenie uczniom zasad towarzyszących analizie dzieła sztuki. Warsztaty składają się z trzech części: pierwsza z nich obejmuje prezentację i omówienie pojęć związanych z analizą obrazu; kolejna to praca własna uczestników z kartą pracy (indywidualne analizy konkretnych dzieł malarskich); ostatnią stanowi wspólne sprawdzenie kart oraz omówienie problematycznych kwestii. Podczas zajęć, poprzez specjalnie przygotowane pytania i zadania, każdy z uczestników dokona interpretacji dzieła sztuki.

 

Bumerangi, czyli motywy w sztuce

Są takie motywy, które pojawiają się w sztuce, ale i literaturze, niezależnie od okresu w jakim powstały. Jednak sposób ich ukazania może przybierać różne formy, które warunkowane są wieloma czynnikami. Na zajęciach przyjrzymy się wybranym motywom i ich przekształceniom, połączymy sztuki wizualne z literaturą.

Temat zajęć zostanie uzgodniony podczas zapisów. Proponowane tematy: ciało, ruch, matka, droga/podróż, kobieta, sen - jesteśmy otwarci na propozycje nauczycieli.

 

Informacje szczegółowe:

  • bilet wstępu: 10 zł/osoba, opiekun - bezpłatnie
  • limit osób: 30
  • czas: 2h
  • zapisy:  tel. +89 522 27 09