PLAKATY

 Michał Kliś

Michał Kliś - Plakaty

Wernisaż: 7 grudnia (czwartek), godz. 17:00

7 grudnia 2006 - 7 stycznia 2007, sala główna

 

Michał Marian Kliś. Grafik, plakacista, nauczyciel akademicki, profesor katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Urodzony w 1945 roku w Bielsku-Białej. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Od 1974 roku jest nauczycielem akademickim i organizatorem nowych placówek dydaktycznych w katowickiej Filii ASP w Krakowie. W latach 2001-2005 pełnił funkcję Rektora usamodzielnionej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jest jurorem krajowych i zagranicznych konkursów malarskich, na plakat i grafikę projektową, członkiem rad programowych biur wystaw artystycznych. Brał udział w ponad 150 wystawach w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

GRAFIKA

 Maja Baranowska

Maja Baranowska - Grafika

Wernisaż: 7 grudnia (czwartek), godz. 17:00

7 grudnia 2006 - 7 stycznia 2007, sala kameralna

 

Sponsorem wystawy:  

Wystawa twórczości artystki związanej z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Urodzona w 1962 r. w Olsztynie. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Serigrafii prof. Bohdana Przybylińskiego w 1989 r.

Uprawia grafikę warsztatową, rysunek, pastel. Obecnie adiunkt w Pracowni Grafiki Warsztatowej Katedry Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie. W 1998 r. uzyskała doktorat w ASP w Warszawie. W 2003 r. otrzymała nagrodę II stopnia rektora UWM. Autorka kilku wystaw indywidualnych: 1998 - ASP Warszawa; "Dni Polskie w Aalaborg", Muzeum Sztuki Północnej Jutlandii, Gammel Torv, Dania, 1999 - "Grafika", AMU Center Aalaborg, Dania. Udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą (USA, Dania, Francja, Rosja), m.in. 2000 - Polska grafika współczesna ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur, Francja; VI Międzynarodowe Biennale Grafiki Krajów Nadbałtyckich, Kaliningrad, 2003 - VIII Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, BWA Olsztyn.

Prace w zbiorach Muzeum Warmii i Mazur oraz w kolekcjach prywatnych.