A

WYKŁAD: Socrealizm – artystyczna wersja stalinizmu

BWA Olsztyn serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Środa dla seniora", które odbędzie się 29 lipca (środa) o godz. 17:30 w siedzibie tymczasowej BWA w Hali Urania – Al. Marsz. J. Piłsudskiego 44 (wejście B1 | sala konferencyjna).

"Środa dla seniora" to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Podczas kolejnego spotkania porozmawiamy o socrealizmie jako o potężnym, międzynarodowym nurcie w sztuce. Przyjrzymy się, jak wyglądał on w malarstwie, rzeźbie i w jaki sposób za pomocą pędzla czy dłuta próbowano stworzyć obraz „człowieka idealnego”. Zastanowimy się również, jak sztuka stała się narzędziem wielkiej polityki i dlaczego w tak wielu krajach dzieła te wyglądały uderzająco podobnie.

Wykład poprowadzi: Monika Sadowska 

_____

SZCZEGÓŁY:

  • KIEDY: środa, 17:30
  • CZAS: ok. 1,5 h
  • CENA: 2 zł