Wystawy
Andrzej "Szczurek" Waszczuk
ŚLADY ŻYCIA
Wystawa „Ślady życia”, to opowieść o relacji i obserwacji, chwili i trwałości, to spotkanie realnego z wyobrażonym, to wreszcie wejście do świata twórcy, w którym kawałek po kawałku, odkrywamy niedostrzegalne elementy natury.
AUĆ, AUĆ
Wystawa Auć, Auć to kontynuacja współpracy pomiędzy Karoliną Balcer i Michaliną Kacperak, artystkami, które sięgają do osobistych doświadczeń życia w rodzinie dotkniętej traumą.
Małgorzata Malwina Niespodziewana
WŁASNE POKOJE
Punkt wyjścia do myślenia o koncepcji wystawy stanowił niezwykle istotny dla artystki esej Virginii Woolf „Własny pokój” z 1929 roku. Jego przesłanie było niejako konstytuującym pragnieniem na początku drogi artystycznej Niespodziewanej.
DESIGN WOKÓŁ NAS
Projektowanie to dyscyplina, która ma znaczący wpływ na podnoszenie jakości życia. Sprawia, że przestrzenie, w których żyjemy, oraz przedmioty, którymi się otaczamy, są bardziej funkcjonalne i dostosowane do naszych potrzeb. .
WALDEMAR ANDZELM. JUBILEUSZ 35-LECIA DZIAŁALNOŚCI KOLEKCJONERSKIEJ
Czy można kolekcjonować coś, co jest zjawiskowo piękne, niepowtarzalne i zarazem nietrwałe, wręcz ulotne? .
Jacenty Dędek
PORTRETPROWINCJI.PL
„portretprowincji. pl” to przekrojowy projekt dokumentalny poświęcony Polsce małomiasteczkowej. .
XIII OLSZTYŃSKIE BIENNALE SZTUKI – O MEDAL PREZYDENTA
Wystawa pokonkursowa XIII Olsztyńskiego Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta, prezentująca laureatów konkursu. .
Tomasz Drewicz
BREAK POINT
Na wystawie pt. "Break Point", prezentowanej w salach olsztyńskiego BWA, Tomasz Drewicz kontynuuje eksplorację obszarów powołanych wiosną tego roku na wystawie pt. "Tie-Break". . . .
Tomasz Witkowski
UKŁADY STABILNE
Wystawa „Układy stabilne” jest prezentacją najnowszych prac artysty. Prezentacja jest wyrazem fascynacji ciałem ludzkim jako plastycznym narzędziem ekspresji artystycznej oraz doskonaleniem go poprzez różne formy aktywności. .
Ewa i Jacek Doroszenko
POLIFONICZNY KRAJOBRAZ
Intermedialna wystawa duetu Ewy Doroszenko i Jacka Doroszenko składa się z serii fotografii, unikatowych obiektów fotograficznych, instalacji dźwiękowej oraz prac wideo, realizowanych w ciągu ostatnich lat w ramach programów Artist-in-Residence w Norwegii, Litwie, Czechach i Hiszpanii.
Jan Bułhak
KRAJOBRAZY. Warmia i Mazury 1946-1949
Prezentowana w Galerii Sztuki w BWA w Olsztynie wystawa „Krajobrazy. Warmia i Mazury 1946-1949” to pokaz fotografii Jana Bułhaka dokumentującej Ziemie Odzyskane. .
Marta Wasilewska Frągnowska
SEN NOCY LETNIEJ
Wystawa jest przeglądem najnowszych obrazów artystki, ale równocześnie prezentuje wybrane prace z wcześniejszych cyklów, które dały zaczyn i otworzyły drogę do kolejnych poszukiwań twórczych i wykreowania innego świata wyobraźni, refleksji i interpretacji.
Agata Nowosielska
CZUŁE HISTORIE
Wystawa „Czułe historie” to cykl najnowszych prac malarskich Agaty Nowosielskiej, która odnosi się do ludzkich uczuć i bliskości. .
Sławomir Brzoska
CIRCUMAMBULATIO. Prace z lat 1994-2024.
Olsztyńska prezentacja wiąże się z 30-leciem działalności twórczej Sławomira Brzoski. .
WSPÓLNE GESTY
Wspólne gesty są rozwinięciem współpracy, której początki sięgają 2019 roku, kiedy to skupiliśmy się wokół Galerii Szewska 16 jako jej zespół kuratorski. .
Paweł Dutkiewicz
SUNRISE / WSCHÓD SŁOŃCA
Wszystkie moje obrazy powstają w dziennym świetle. W czasie studiów, w pracowni Nowosielskiego, malowałem zwykle aż do zupełnego zmierzchu. .
Andrzej Tobis
PĘTLA KRAJOZNAWCZA
Projekt „A-Z (Gabloty edukacyjne)” wkracza w swój 18 rok podróży, którą Andrzej Tobis konsekwentnie rozgrywa w wymiarze czysto fizycznego przemierzania mapy Polski, a w efekcie konceptualnego zderzania ze sobą konkretnego zbioru słów, z obrazem polskiej rzeczywistości.
Izabela Chamczyk
POWIEM WSZYSTKIM, ŻE PŁAKAŁAŚ
Nasza kultura za słowem „kobiecość” ukryła znaczenie „słabej płci”, a ruch feministyczny pozwolił nam być silnymi. My jesteśmy przecież zarówno słabe, jak i silne. Tylko czy w obecnym świecie możemy się do tego przyznać?.
Anna Kutera
TITANIC
Titanic – największy, najnowocześniejszy, najbezpieczniejszy, najpiękniejszy okręt pasażerski, miał dać cywilizacji początku XX wieku poczucie triumfu myśli technicznej nad żywiołami natury. .
ĆWICZENIA Z PRZEMIJANIA
Ta wystawa mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. . . Można by ją rozszerzyć na wiele takich przestrzeni jak sala galerii. . . Teraz jej kształt jest wypadkową czasu, emocji, subiektywnych wyborów, intuicji, fascynacji i punktu, w jakim znajduję się w życiu.