A

DŹWIĘKOBRANIE - AKCJA ARTYSTYCZNA

Katarzyna Łyszkowska
„Dźwiękobranie" - akcja artystyczna
w trakcie trwania festiwalu Nu:Fonia 25-27 lutego 2011

Piątek i sobota w godz. 20.00-22.00
Miejsce: „Nowy Andergrant" ul. Kołobrzeska 32

Niedziela w godz. 17.00 – 19.00
Miejsce: „Stary Zaułek" ul. Rodziewiczówny 8

 

Interesuje Cię muzyka, alternatywne brzmienia? Chcesz wziąć udział w nagrywaniu płyty? Zostawić swój indywidualny ślad dla potomnych? Daj się złowić!

„Dzwiękobranie" to happening odbywający się pod patronatem Galerii BWA, kierowany do gości festiwalu muzyki elektronicznej Nu:Fonia, który w zbliżający się weekend odbędzie się w Olsztynie.

Artystka Katarzyna Łyszkowska zaprasza do zabawy - zanurzenia się przestrzeń przenośnego studia i nagrania swojego credo, motto życiowego. Będzie to swego rodzaju sound-portrait - portret dźwiękowy współczesnej generacji. Każdy uczestnik otrzyma od artystki certyfikat, który warto zachować, gdyż wiąże się z niespodzianką.

Nagrane sample, wraz z utworem muzycznym i video znajdą się na płycie wydawnictwa multimedialnego. Płyta „Dzwiękobranie" to nie tylko pozytywne dźwięki, ale i książeczka z dokumentacją akcji. Jest na co czekać!

Katarzyna Łyszkowska ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zajmuje się szeroko rozumianym rysunkiem eksperymentalnym, przestrzennym i interakcją multimedialną. W swojej sztuce i działalności artystycznej analizuje tożsamość współczesnego człowieka w kontekście kultury konsumpcyjnej. Równolegle autorka poszukuję interakcyjnych form wypowiedzi, co uzasadnia jej społeczno-artystyczne działania, w których sztuka przejawia się jako forma aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie.

 

Nu:Fonia – festiwal muzyki elektronicznej, uczta dla ucha i dla oka. Zagrają artyści z kraju i zagranicy, a wizualizacje zaprezentują: Agnespies i Michał Mierzwa.

Piątek: drum and bass i breakbeat, sobota: techno, dub-techno, minimal oraz tech – house; niedziela: spokojne klimaty ambientu, IDM, dub, nu jazz i triphop.

Informacja o biletach, program festiwalu Nu:Fonia na myspace i DNB