A

Kultowy, a jednak codzienny. O przedmiotach polskiego dizajnu.

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Środa dla seniora", które odbędzie się 27 kwietnia (środa) o godz. 17:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.
 

"Środa dla seniora" to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Po długiej przerwie powracamy do cyklicznych spotkań z seniorami, wspólnych rozmów o sztuce i nie tylko! Podczas środowego wykładu podejmiemy temat polskiego projektowania. Zastanowimy się co sprawia, że mimo upływu lat wciąż pożądamy serwisów kawowych, wazonów bądź mebli wykonywanych m.in. w latach 50., 60. czy 70.? Podczas spotkania wybierzemy się w podróż w czasie, która pozwoli nam dostrzec, że dizajn to nasza codzienność, a same przedmioty to jej cisi bohaterowie.

Na wykładzie nie zabraknie opowiesci o rzeczach, które kiedyś zwyczajne, a nawet pogardzane – dzisiaj świecą triumf nosząc miano ikon polskiego dizajnu.

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).

 

Żródło zdjęcia: www.vzor.com