A

ARTYSTYCZNE PÓŁKOLONIE W BWA

PROPOZYCJE WARSZTATÓW KREATYWNYCH:

Dobry plakat, czyli jaki? (zajęcia do 12.08)

Zajęcia zaczniemy od zwiedzania wystawy "Joan Miró. Plakaty autorskie. Z kolekcji Jerzego Kurowskiego". Joan Miró obok Pabla Picasso i Salvadora Dali zaliczany jest do najbardziej znanych twórców hiszpańskich. Plakaty Miró są niezwykle charakterystyczne, nowatorskie w formie. Co to jest plakat i jak powinien wyglądać, aby przykuć uwagę przechodnia? Wspólnie zastanowimy się nad tym zagadnieniem, następnie w grupach wykonamy własne plakaty inspirowane twórczością Hiszpana.


Grafika warsztatowa, czyli co? (zajęcia do 12.08)

Zajęcia zaczniemy od zwiedzania wystawy "Joan Miró. Plakaty autorskie. Z kolekcji Jerzego Kurowskiego". Joan Miró obok Pabla Picasso i Salvadora Dali zaliczany jest do najbardziej znanych twórców hiszpańskich. Prezentowane prace w większości powstały w technice litografii, jednej z technik grafiki warsztatowej. Czym właściwie jest grafika artystyczna? Jaką rolę w procesie powstawania pracy odgrywa matryca? Jakie zależności zachodzą pomiędzy matrycą a odbitką? Podczas zajęć poznamy tajniki powstawania grafiki wykorzystując... zwykłą tekturę i sznurek!


Zaczarowany ogród Marty (zajęcia do 12.08)

Zajęcia zaczniemy od zwiedzania wystawy Hildegard Skowasch "Ogród Marty". Duża sala Galerii Sztuki BWA w Olsztynie wypełniona jest niesamowitymi obiektami tworzonymi w niecodziennych technikach. Przyjrzymy się motywom roślinnym, które wykorzystała Skowasch w swoich pracach. Następnie wspólnie wykonamy wielkoformatową kompozycję  florystyczną.


Opowiedz mi historię (zajęcia do 12.08)

Zajęcia zaczniemy od zwiedzania wystawy Hildegard Skowasch "Ogród Marty". Duża sala Galerii Sztuki BWA w Olsztynie wypełniona jest niesamowitymi obiektami tworzonymi w niecodziennych technikach. Papier mâché dał życie intrygującym rzeźbom, a jaka historia za nimi stoi? Uczestnicy warsztatów sięgną po narzędzie dostępne dla każdego - wyobraźnię i spróbują opowiedzieć losy wybranych obiektów.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

 • warsztaty odbywają się:
  wtorek-czwartek: godz. 10.00, 12.00, 14.00
  piątek: 11.00, 13.00
  czas trwania zajęć: 1 godz. - 1.5 godz.

   
 • koszt zajęć:
  7 zł/os
   
 • zapisy:
  Ewelina Góra

  e.gora@bwa.olsztyn.pl
  , 89 522 27 09