A

PREMIERA KATALOGU W BWA

PREMIERA KATALOGU:
„deszcz, upał, śnienie...”

Spotkanie wokół katalogu z kolekcjonerem – Juliuszem Topolskim oraz kuratorem wystawy – Waldemarem Andzelmem, rozmówcom towarzyszyć będzie Sebastian Dudzik, historyk i krytyk sztuki, autor tekstu do katalogu.

kiedy: 4 listopada (piątek), godz. 19:00
gdzie: BWA Olsztyn, al. Marsz. J. Piłsudskiego 38

______

Przyczynkiem do spotkania z kuratorem oraz kolekcjonerem jest wydawnictwo towarzyszące wystawie "deszcz, upał, śnienie...", prezentującej prace z kolekcji Juliusza Topolskiego. 

Podczas spotkania, zaproszeni goście wraz z Sebastianem Dudzikiem rozmawiać będą na temat katalogu – dowiemy się więcej czym jest kolekcja i jak nabiera swojego DNA oraz co jest ważne dla samego kolekcjonera – Juliusza Topolskiego. Ponadto kurator opowie nam o swojej perspektywie kolekcjonerskiej, a także spojrzeniu na wystawę. 

 

Sebastian Dudzik – historyk i krytyk sztuki. Adiunkt w Katedrze Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzone przez niego badania obejmują zarówno mecenat artystyczny i kulturę przedmiotu czasów nowożytnych, jak i sztukę oraz krytykę artystyczną naszych czasów. Od wielu lat szczególnym obszarem jego zainteresowań jest teoria i praktyka grafiki artystycznej. Aktualnie zajmuje się także problemem uniwersum w sztuce polskich artystów urodzonych w dwudziestoleciu międzywojennym.