A

NOC MUZEÓW 2023

Galeria Sztuki BWA w Olsztynie serdecznie zaprasza 13 maja na kolejną edycję jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych – NOC MUZEÓW 2023, która rozpocznie się o godz. 13:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

 

PROGRAM NOCY MUZEÓW 2023
13 maja (sobota), godz. 13:00 – 24:00

 

SPOTKANIA

13:00 – Co kryje kosmos, czyli kreatywne działanie wokół wystawy Katarzyny Tretyn "Somnium 3" (w ramach NOCY MUZEÓW 2023, zapraszamy na warsztaty dla dzieci).

Podczas warsztatów udamy się w artystyczną podróż kosmiczną sondą "Somnium 3", aby poznać twórczość Katarzyny Tretyn. Następnie wykonamy prace plastyczne inspirowane przestrzenią pozaziemską.

Udział: 1 zł
Prowadzenie: Ewelina Góra
Kontakt: e.gora@bwa.olsztyn.pl

 

18:00 – Oprowadzanie po wystawie Katarzyny Tretyn "Somnium 3"

Oprowadzanie prowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA)


19:00 – Spotkanie z Iwoną Bolińską oraz Pawłem Strzelcem 

Podczas spotkania Iwona Bolińska (prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia "Areszt Sztuki" ) opowie troche więcej o samej idei wystawy "O obrotach" oraz o tym, jak artyści zainspirowali się obchodami Roku Mikołaja Kopernika. Nie zabraknie również historii o wielkim astronomie. Natomiast Paweł Strzelce (fotograf) zaprosi nas do świata fotografii opowie nieco więcej o tej technice, jak i swoich zainteresowaniach.
 

20:00 –  Rodzinne zabawy

Czas zabawić się sztuką! Będziemy szukać, zgadywać i tworzyć, a wszystko przy pomocy rodziców, aby poznać siłę współpracy. Stworzymy artystyczne drużyny i przekonamy się czy sztuka to tylko malowanie obrazów, tworzenie wielkich rzeźb, czy też dobra zabawa? No i na koniec nie może zabraknąć trochę magii!

*Nie prowadzimy zapisów, ale jeśli zamierzacie wziąć udział w spotkaniu, albo macie jakieś pytania, dajcie znać (m.sadowska@bwa.olsztyn.pl). To ważne, żebyśmy wszyscy bawili się dobrze i bezpiecznie.

Udział: 1 zł
Prowadzenie: Monika Sadowska 


21:30 – Oprowadzanie po aktualnych wystawach

 • Katarzyna Tretyn "Somnium 3"
 • "O OBROTACH" Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie "Areszt Sztuki"

Oprowadzanie prowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA)

 

WYSTAWY

 • Katarzyna Tretyn "Somnium 3" | sala główna

  "Somnium 3" może kojarzyć się z nazwami misji kosmicznych (jak Apollo 11 czy Artemis 1), wysyłanych w celu zbadania wybranych obszarów Wszechświata. Skojarzenie to – skądinąd uzasadnione – nie wyklucza jednak tego, że tytuł wystawy stanowi konglomerat różnych znaczeń i kontekstów. (...)

  Więcej informacji 
  (kliknij tutaj).

   
 • "O OBROTACH" Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie "Areszt Sztuki" | sala kameralna

  Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie "Areszt Sztuki" stanowi grupa artystów, którzy swoją twórczością chętnie odpowiadają na różne wyzwania. Tegoroczne obchody 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika są tego przykładem. (...)

  Więcej informacji 
  (kliknij tutaj).

 

W ciągu dnia nie zabraknie również artystycznej przestrzeni dla naszych najmłodszych gości. Jeśli odwiedzicie BWA w sobotę, w atrium Galerii znajdziecie kredę do malowania po ziemi, natomiast w holu będzie czekał na Was stolik z przyborami do kreatywnego działania – mamy nadzieję, że tego dnia powstanie niejedno dzieło sztuki!

 

W Noc Muzeów tradycyjnie odbędzie się KIERMASZ WYDAWNICTW, podczas którego znajdziecie kilkadziesiąt tytułów w bardzo atrakcyjnych cenach. Do kupienia m.in. katalogi wystaw.