A

MALI ODKRYWCY SZTUKI: Czy w galerii mieszkają zwierzęta?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu "Mali odkrywcy sztuki", które odbędzie się 27 stycznia (sobota) o godz. 11:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

 

Czy w galerii mieszkają zwierzęta?

Skrzydlate, łaciate, w kropki lub w paski. W muzeach i galeriach możemy spotkać wiele ciekawych zwierząt: zarówno te dzikie, jak i leśne, duże i małe – zobaczymy wielbłąda, ale i mrówki; jedne wyglądają jak prawdziwe, inne znane są nam tylko z bajek, ale są też takie, które wymyślili artyści, dlatego na warsztatach udamy się w niezwykłą podróż do świata zwierząt, dowiemy się, jakie z nich artyści ukryli na obrazach, a także poznamy takie, których może jeszcze nigdy nie widzieliśmy. Podczas warsztatów stworzymy też własne zwierzaki, czy już macie pomysł jakie?

prowadzenie: Monika Sadowska
na zajęcia obowiązują zapisy: m.sadowska@bwa.olsztyn.pl

______


MALI ODKRYWCY SZTUKI

Dzieci uwielbiają odkrywać świat, także ten kreowany przez artystów, dlatego warto im go przybliżyć.

Zapewne zastanawiacie się jak rozmawiać z dziećmi o sztuce? Jak pomóc im zrozumieć jej istotę, wytłumaczyć, co odróżnia dzieło od zwykłej rzeczy. I czy da się w prosty sposób wyposażyć najmłodszych w narzędzia niezbędne do oczytania sztuki współczesnej, często odbieranej nawet przez nas dorosłych jako coś niedostępnego.

Mamy nadzieję, że razem z nami Wasze pociechy staną się najlepszymi detektywami i tropicielami sztuki. Wspólnie postaramy się wejść do tego świata pełnego tajemnic, znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących pytań oraz oswoić najmłodszych z takim miejscem jak galeria.

Każde zajęcie to podróż w głąb nowych zagadnień, z którymi postaramy się zmierzyć, aby poznać inspirująca moc sztuki!


SZCZEGÓŁY ZAJĘĆ:

  • KIEDY: sobota, godz. 11:30
  • CZAS: 45-60 min.
  • WIEK: 4-7 lat
    *Jednak jeśli macie dzieci nieco młodsze bądź starsze, nie krępujcie się do nas napisać z zapytaniem uczestnictwa w spotkaniu dla małych miłośników sztuki!
  • UCZESTNICY: maksymalnie 8 dzieci
    *na zajęcia obwiązują zapisy
  • CENA: Bilet rodzinny 10 zł (dziecko + opiekun), uczestnictwo kolejnego dziecka 7 zł
  • KONTAKT: m.sadowska@bwa.olsztyn.pl