A

NOC MUZEÓW 2022

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza 14 maja na kolejną edycję jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych – NOC MUZEÓW 2022, która rozpocznie się o godz. 18:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

 

PROGRAM NOCY MUZEÓW 2022
14 maja (sobota), godz. 18:00 – 24:00

 

SPOTKANIA

13:00 – Obrazy-zagadki, czyli abstrakcyjne zabawy wokół wystawy Karoliny Bielawskiej "Jako w Niebie tak i na Ziemi" (w ramach NOCY MUZEÓW 2022, zapraszamy na warsztaty dla dzieci).

Podczas warsztatów zastanowimy się, co mówią obrazy i czy muszą coś przedstawiać? Dowiemy się, jak stworzyć dzieło sztuki za pomocą kropek, linii i plam. Podczas wspólnych rozmów odpowiemy na pytanie: czy abstrakcyjne "nic" może być jednak czymś więcej? Następie po obejrzeniu wystawy, stworzymy wspólną pracę inspirowaną twórczością Karoliny Bielawskiej.

Udział: 1 zł
Kontakt: e.gora@bwa.olsztyn.pl

 

18:00 – Oprowadzanie po aktualnych wystawach

Oprowadzanie prowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA)


19:30Galeryjne poszukiwania  (gra rodzinna)

Galeria Sztuki skrywa wiele tajemnic. Jednak, aby je odkryć nie wystarczy przejść się po wystawach i zobaczyć dzieła sztuki, trzeba jeszcze odgadnąć czasem niełatwe zagadki i dostrzec złudnie niewidoczne wskazówki, jedno jest pewne musimy mieć oczy i uszy szeroko otwarte. A co uda nam się wspólnie odkryć? O tym przekonamy się podczas rodzinnej gry "Galeryjne poszukiwania". I pamiętajcie, że z pomocą rodziców na pewno wytropimy wszystkie galeryjne sekrety!

*Nie prowadzimy zapisów, ale jeśli zamierzacie wziąć udział w grze, albo macie jakieś pytania, dajcie znać (m.sadowska@bwa.olsztyn.pl). To ważne, żebyśmy wszyscy bawili się dobrze i bezpiecznie.

Udział: 1 zł


21:00 – Oprowadzanie po aktualnych wystawach

Oprowadzanie prowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA)

 

WYSTAWY

 • Karolina Bielawska "Jako w Niebie tak i na Ziemi" | sala główna

  Tytuł wystawy Karoliny Bielawskiej można interpretować jako model relacji mikro- i makrokosmosu. W ujęciu proponowanym przez wczesnonowożytnych alchemików ten pierwszy oznaczać ma jednostkę, drugi natomiast wskazuje wspólnotę lub wszechświat. Maksymę „jako w niebie, tak i na ziemi” zaczerpniętą z Tabula Smaragdina przypisuje się Hermesowi Trismegistosowi, patronowi triady religia – nauka – sztuka. „To, co jest na ziemi, zgadza się z tym, co na niebie, a to, co w niebie, zgadza się z tym, co w ziemi” – co za tym idzie, wszystko, co dzieje się na jednej płaszczyźnie rzeczywistości, wydarza się również w pozostałych jej wymiarach. (...)

  Więcej informacji
  (kliknij tutaj).

   
 • Marcin Sauter "Fotografia" | sala kameralna

  Wystawa Fotografia powstała ze zdjęć wykonanych w latach 2006-2021, w Polsce i w wielu krajach świata, m.in. w: Armenii, Rosji, USA, Gwatemali, Belize, Włoszech, Francji, Białorusi, Maroku, Syrii i Libanie. W Polsce była już prezentowana m.in. w: Warszawie, Legnicy, Bydgoszczy i Tarnowie. Ekspozycja w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olsztynie została zorganizowana we współpracy z Agencją Zegart.

  Więcej informacji
  (kliknij tutaj).

 

Tego dnia odbędzie się również KIERMASZ WYDAWNICTW BWA – kilkadziesiąt tytułów w bardzo atrakcyjnych cenach. Do kupienia m.in. katalogi wystaw, albumy, czy plakaty.