A

O puszkach i kartonikach oraz o innych "ładnych" przedmiotach.

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Środa dla seniora", które odbędzie się 24 sierpnia (środa) o godz. 17:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.
 

"Środa dla seniora" to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Podczas sierpniowego wykładu cofniemy się w czasie i wyruszymy w sentymentalną podróż do czasów, w których stało się w kilometrowych kolejkach, piło oranżadę z syfonu, podziwiało witryny oraz marzyło się o zakupach w Pewexie. W trakcie spotkania zawitamy do zaskakującego świata opakowań PRL-u, cześć z nich do dziś budzi ogromny sentyment i przywołuje wspomnienia zapachu czy smaku. Zresztą kto z nas nigdy nie kupił czegoś ze względu na opakowanie, które miało ładną grafikę bądź na hasło "czekolada Śnieżka" czy "kredki z misiem" nie miało ich przd oczami? Wykład ten będzie nie tylko wizualną ucztą, ale również refleksją nad opakowaniami dawniej i dziś.

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).

 

Źródło zdjęcia: MARGINESY.COM.