Galeria Sztuki BWA w Olsztynie - godziny otwarcia: wtorek - czwartek 10:00 - 18:00 / piątek - niedziela 11:00 - 18:00

Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie

al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 38

10-450 Olsztyn

BWA Olsztyn

WYSTAWY

Rok 2023

Wystawy

wystawy

Tadeusz Burniewicz

DRZEWOSTAN

Tadeusz Burniewicz, to niezwykle istotna i ceniona postać na artystycznej mapie naszego regionu, czego potwierdzenie stanowi ta wystawa, będąca uhonorowanem jego zwycięstwa w XII Olsztyńskim Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta (2022). .

wystawy

Marcin Berdyszak / Patrik Kovačovský "MIĘDZYPRZESTRZEŃ"

Olsztyńska wystawa prezentuje różne postawy, jednak wszystko łączy wielowymiarowa i bardzo złożona rzeczywistość, wobec której obaj artyści nie mogą przejść obojętnie, zachowując jednocześnie swoją tożsamość artystyczną. .

wystawy

Anastazja Fietisowa

ŚWIĘTA WARMIA. Impresje

Wystawa Święta Warmia. Impresje jest podsumowaniem ponad 20-letniej twórczej działalności oraz współpracy z Olsztynem i Starostwem Powiatowym w Olsztynie malarki z Brześcia Anastazji Fietisowej. .

wystawy

Ewa Pohlke

PSALMY

Biblia była i jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów na całym świecie. .

wystawy

Włodzimierz Kunz

Włodzimierz KUNZ. Z kolekcji Waldemara Andzelma

Kunz nigdy nie chciał, żeby jego obrazy wisiały na ścianie jako pojedyncze przedmioty, jak choćby zegar czy półka. Jego obrazy miały przenikać ścianę i przestrzeń, to był jego cel. .

wystawy

DRUGIE ŻYCIE ATLANTYDY PÓŁNOCY

Pokazywana po 30 latach wystawa zatytułowana „Drugie życie Atlantydy Północy” przynosi duży  wybór fotogramów z tej pionierskiej ekspozycji, ale nie skupia się na drobiazgowej rejestracji dziedzictwa kulturowego byłej Ziemi Pruskiej. . .

wystawy

Ryszard Grzyb

JA CHRZĄSZCZ

„Ja chrząszcz” to wystawa, na której zaprezentowanych zostanie ponad sto prac na papierze autorstwa Ryszarda Grzyba tworzonych w przeciągu trzech dekad (lata 70. -90). .

wystawy

O OBROTACH – WARMIŃSKO MAZURSKIE STOWARZYSZENIE "ARESZT SZTUKI"

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie "Areszt Sztuki" stanowi grupa artystów, którzy swoją twórczością chętnie odpowiadają na różne wyzwania. .

wystawy

Katarzyna Tretyn

SOMNIUM 3

"Somnium 3" może kojarzyć się z nazwami misji kosmicznych (jak Apollo 11 czy Artemis 1), wysyłanych w celu zbadania wybranych obszarów Wszechświata. .

wystawy

Natalia LL

TOŻSAMOŚĆ ROZKOSZY. Twórczość Natalii LL w kolekcji Juliusza Topolskiego

Jedna z czołowych, polskich artystek, bad-girl polskiej neoawangardy – Natalia LL . . . .