Galeria Sztuki BWA w Olsztynie - godziny otwarcia: wtorek - czwartek 10:00 - 18:00 / piątek - niedziela 11:00 - 18:00

Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie

al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 38

10-450 Olsztyn

BWA Olsztyn

WYSTAWY

Rok 2023

Wystawy

wystawy

ĆWICZENIA Z PRZEMIJANIA

Ta wystawa mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. . . Można by ją rozszerzyć na wiele takich przestrzeni jak sala galerii. . . Teraz jej kształt jest wypadkową czasu, emocji, subiektywnych wyborów, intuicji, fascynacji i punktu, w jakim znajduję się w życiu.

wystawy

4. Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Wojciecha Fangora

Galeria Sztuki BWA w Olsztynie prezentuje wystawę prac wybranych laureatów 4. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Wojciecha Fangora. .

wystawy

XIII QUADRIENNALE DRZEWORYTU I LINORYTU POLSKIEGO

Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego jest konkursem organizowanym przez BWA w Olsztynie w cyklu czteroletnim, nieprzerwanie od 1975 roku. .

wystawy

Tadeusz Burniewicz

DRZEWOSTAN

Tadeusz Burniewicz, to niezwykle istotna i ceniona postać na artystycznej mapie naszego regionu, czego potwierdzenie stanowi ta wystawa, będąca uhonorowanem jego zwycięstwa w XII Olsztyńskim Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta (2022). .

wystawy

Marcin Berdyszak / Patrik Kovačovský "MIĘDZYPRZESTRZEŃ"

Olsztyńska wystawa prezentuje różne postawy, jednak wszystko łączy wielowymiarowa i bardzo złożona rzeczywistość, wobec której obaj artyści nie mogą przejść obojętnie, zachowując jednocześnie swoją tożsamość artystyczną. .

wystawy

Anastazja Fietisowa

ŚWIĘTA WARMIA. Impresje

Wystawa Święta Warmia. Impresje jest podsumowaniem ponad 20-letniej twórczej działalności oraz współpracy z Olsztynem i Starostwem Powiatowym w Olsztynie malarki z Brześcia Anastazji Fietisowej. .

wystawy

Ewa Pohlke

PSALMY

Biblia była i jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów na całym świecie. .

wystawy

Włodzimierz Kunz

Włodzimierz KUNZ. Z kolekcji Waldemara Andzelma

Kunz nigdy nie chciał, żeby jego obrazy wisiały na ścianie jako pojedyncze przedmioty, jak choćby zegar czy półka. Jego obrazy miały przenikać ścianę i przestrzeń, to był jego cel. .

wystawy

DRUGIE ŻYCIE ATLANTYDY PÓŁNOCY

Pokazywana po 30 latach wystawa zatytułowana „Drugie życie Atlantydy Północy” przynosi duży  wybór fotogramów z tej pionierskiej ekspozycji, ale nie skupia się na drobiazgowej rejestracji dziedzictwa kulturowego byłej Ziemi Pruskiej. . .

wystawy

Ryszard Grzyb

JA CHRZĄSZCZ

„Ja chrząszcz” to wystawa, na której zaprezentowanych zostanie ponad sto prac na papierze autorstwa Ryszarda Grzyba tworzonych w przeciągu trzech dekad (lata 70. -90). .